4.10.2020. 18:14
Ubjedljiva pobjeda protiv Podgorice

Plavi su upisali ubjedljivu pobjedu u derbiju 8. kola 1.CFL protiv lidera na tabeli, ekipe Podgorice. Golove za našu ekipu su postigli Vladan Bubanja u 10. , Božo Marković u 27. i Milutin Osmajić u 66. minutu.

FK Sutjeska - FK Podgorica 3:0 (2:0)

Gradski stadion, Nikšić

Sudija: Radoje Pajović

1:0 Bubanja (as Osmajić) 10'
2:0 Marković 27'
3:0 Osmajić (as Ćetković) 66'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Grivić (od 82. Pajović), Stijepović, Šofranac, Bulatović - Eraković (od 82. Marušić), Bubanja - Osmajić (od 72. Vuković M), Ćetković (od 72. Janković), Bojović - Marković (od 68. Adrović)
Rezerve: Ličina, Janjić, Pajović, Mitrović, Janković, Adrović, Marušić, Vuković M, Raičević

FK Podgorica: Ivezić, Kordić (od 76. Sekulić), Vujović (od 46. Maraš), Đajić, Nikolić, Marjanović (od 46. Čelebić), Kaluđerović (od 67. Tripković), Vukčević, Sentoku, Suzuki (od 55. Čavor), Jovanović (C)
Rezerve: Agović, Sekulić, Živković, Čavor, Maraš, Ukšanović, Čelebić, Tripković, Krivokapić

Od samog početka viđen je jako dinamičan meč. Plavi su prvi put zaprijetili već u 2. minutu. Osmajić je sa desne strane ubacio loptu i pronašao Markovića na drugoj stativi, Božo je uputio oštru loptu ka golu, ali nije bilo posla za Ivezića.

U 6. minutu još jedna prilika za našu ekipu. Bulatović je poslao dugu loptu za Markovića, on je ostavio za Ćetkovića, Marko je šutirao desnom nogom iz dobre pozicije, ali je lopta završila preko gola.

Plavi dolaze do prednosti u 10. minutu. Sve je počelo od Stijepovića kada je oduzeo loptu na sredini terena, zatim se odlično ubacio i centrirao. Osmajić je prihvatio loptu i odigrao povratni pas za Bubanju, koji je fenomenalnin udarcem desnom nogom sa ivice šesnaesterca pogodio za 1:0.

U 12. minutu velika prilika da Podgorica dođe do izjednačenja. Nakon duela sa Grivićem, Sentoku je ostao na zemlji i sudija Pajović je pokazao na bijeku tačku.

Penal je izveo Šaleta Kordić i njegov udarac je završio pored gola.

Naša ekipa u 27. minutu duplira prednost. Bubanja je oduzeo loptu i šutirao, golman Ivezić je odbranio udarac, ali se na pravom mjestu našao Marković i rutinski zatresao mrežu za svoj peti gol u sezoni.

Dva minuta kasnije velika prilika da postignemo i treći gol na meču. Bojović je nakon kombinacije sa Osmajićem šutirao lijevom nogom, ali nažalost nije imao sreće da dobru partiju kruniše golom.

U 35. minutu je Kordić dobio loptu u prostor i izašao "oči u oči" sa Giljenom, ali je naš kapiten fenomenalnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

U 43. minutu je pokušao Sentoku, ali je Giljen bio dobro postavljen i bez većih problema je zaustavio njegov udarac.

Tokom svih 45 minuta u drugom poluvremenu, naši momci su kontrolisali dešavanja na terenu i nisu dozvolili Podgorici da stvori nijednu ozbiljnu priliku za gol.

U 53. minutu je Osmajić nakon prodora po desnoj strani oboren na samoj ivici šesnaesterca. Slobodan udarac je izveo Bulatović, ali je lopta završila preko gola.

Plavi u 66. minutu dolaze do 3:0. Ćetković je u svom stilu poslao loptu za Osmajića koji je odlično primio i udarcem lijevom nogom poslao postigao gol za potvrdu svoje sjajne forme.

U 85. minutu prilika za rezervistu Adrovića koji je pokušao lob udarcem da savlada mladog Ivezića, ali nije bio dovoljno precizan.

Nakon 8. kola slijedi pauza zbog obaveza u nacionalnim timovima, a Plavi će sledeći meč odigrati 17.10. protiv OFK Titograda.

Kada je riječ o selekciji Crne Gore, poziv su dobila naša četiri igrača: Darko Bulatović, Aleksandar Šofranac, Branislav Janković i Damir Kojašević.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska