27.9.2020. 20:55
Remi sa Dečićem

U susretu 6. kola Telekom 1. CFL naša ekipa je remizirala protiv Dečića. Domaći su poveli preko Vulaja u 19. minutu, dok je Ćetković u 53. minutu postigao gol za, ispostaviće se, konačnih 1:1.

FK Dečić - FK Sutjeska  1:1 (1:0)

Tuško polje, Tuzi

Sudija: Milovan Milačić

1:0 Vulaj 19'
1:1 Ćetković (as Osmajić) 53'

FK Dečić: Velimirović, Camaj (od 86. Rolović), Gjolaj (od 75. Pešukić), Lulgjuraj, Vulaj (od 89. Mijušković), Drešaj (C), Rudović An, Tući, Božanović, Marković, Rudović Ad
Rezerve: Ljuljanović, Krkanović, Ujkaj, Adžović, Mijušković, Prenkočević, Pešukić, Rolović, Banović

FK Sutjeska: Giljen (C) - Grivić, Bulatović, Šofranac - Pajović (od 89. Bojović), Stijepović (od 46. Vuković M), Eraković, Bubanja (od 74. Kojaševič) - Osmajić, Raičević (od 33. Ćetković), Adrović (od 90. Mitrović)
Rezerve: Ličina, Janjić, Mitrović, Kojašević, Ćetković, Bojović, Marušić, Vuković M, Vuković D

Dečić je prvi put zaprijetio u 6. minutu kada je Rudović izveo slobodan udarac sa lijeve strane i pronašao Božanovića, ali je njegov šut glavom završio daleko pored gola.

Prva prilika za našu ekipu je viđena u 8. minutu. Adrović je uputio centaršut sa desne strane i pronašao Stijepovića koji se odlično ubacio, ali nije baš najbolje zahvatio loptu lijevom nogom.

U 13. minutu Šofranac je dugom loptom pronašao Osmajića, ali ni on kao Stijepović pet minuta ranije nije uspio da zahvati loptu na pravi način.

Dva minuta kasnije, Raičević je ostavio loptu za Adrovića koji je dobro šutirao sa nekih dvadesetak metara, ali je lopta završila malo pored gola.

Dečić dolazi do prednosti u 19. minutu. Anđelo Rudović je izveo slobodan udarac sa centralne pozicije, ubacio loptu u naš šesnaesterac i pronašao Vulaja koji je glavom zatresao mrežu Giljena za 1:0.

Iz meča u meč, nikako da dođe kraj sa povredama naših igrača. Ovaj put je zbog povrede glave Raičević napustio igru već u 33. minutu, a zamijenio ga je Ćetković.

U završnici prvog poluvremena, Camaj je dobro šutirao sa ivice šesnaesterca, sa desne strane, ali je njegov udarac završio pored gola.

Preostali dio prvog poluvremena prošao je u znaku borbene igre sa obje strane, bez puno ozbiljnijih prilika za gol.

U nastavku meča puno bolja i konkretnija igra naše ekipe. Već u 53. minutu dolazimo do izjednačenja.

Šofranac je poslao dugu loptu za Adrovića koji je dobro skočio i glavom proslijedio za Osmajića. Mićo je odlično probio po desnoj strani i ubacio loptu za Ćetkovića, koji je neometan sa pet metara zatresao mrežu za 1:1.

Vulaj je u 56. minutu šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Giljen bio dobro postavljen i bez većih problema je odbranio njegov udarac.

Dva minuta kasnije velika šansa da naša ekipa dođe do preokreta. Eraković je odigrao loptu u prostor za Adrovića koji je izašao sam ispred Velimirovića, pokušao da prebaci loptu i iskusnog čuvara mreže domaćih pogodio u glavu.

U 63. minutu je Adrović petom fenomenalno ostavio loptu za Ćetkovića koji je iz izgledne prilike za pogodak šutirao preko gola, ali je bez obzira na to sudija Milačić dosudio ofsajd.

U 74. minutu Adrović je dobro pronašao Vukovića, ali se Marko nije najbolje snašao pa je tako još jedna dobra prilika otišla u nepovrat.

Dva minuta kasnije, Grivić je fenomenalno šutirao desnom nogom sa velike udaljenosti, ali je Velimirović uz pomoć prečke uspio da odbrani taj udarac i pošalje loptu u korner.

Posle pauze zbog povrede, na današnjem meču se vratio Kojašević koji je ušao sa klupe i u 79. minutu oprobao udarac sa dvadeset pet metara, ali je lopta završila preko gola.

Naša ekipa je do kraja meča na sve načine pokušavala da dođe do tri boda, ali im to nije pošlo za rukom na tradicionalno neugodnom gostovanju, pa je tako Dečić ostao neporažen i nakon šest odigranih kola u Telekom 1. CFL.

Domaći su u završnici pokušali preko Vulaja u 85. I Mijuškovića u 90. minutu, ali je naš kapiten Giljen oba puta sačuvao svoju mrežu bez većih problema.

Plavi će u 7. kolu Telekom 1. CFL dočekati ekipu Rudara. Taj meč je zakazan za srijedu.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska