4.2.2020. 16:40
Pobjeda za kraj priprema u Međugorju

U posljednjoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Međugorju naša ekipa je savladala hrvatski Rudeš rezultatom 1:0.

NK Rudeš – FK Sutjeska 0:1 (0:1)

0:1  29´ Toni Gorupec (autogol)

FK Sutjeska: Giljen (C), Janjić, Grivić, Kojašević, Janković, Ćetković, Šofranac, Božović, Osmajić, Bubanja, Vučić

Igrali su još: Ličina, Nedić, Nikolić, Eraković, Bojović, Marušić, Marković, Cicmil, Vlaisavljević

NK Rudeš: Manić, Manenica, Matić, Radas, Mo Sheriff, Čabraja, Havojić, Okechukwu, Jurić, Gorupec, Marković

Igrali su još : Uzelac M, Marić, Jakšić, Burić, Hodak, Raguž, Šuto, Uzelac L, Rubić

Jedini gol na meču viđen je u 29. minutu. Ćetković je dobro prošao i dodao loptu za Osmajića koji je ušao u šesnaesterac i centrirao, a  Gorupec je nespretnom reakcijom zatresao svoju mrežu za, ispostaviće se, konačan rezultat.

U završnici prvog poluvremena hrvatska ekipa je imala priliku da dođe do izjednačenja preko Havojića, ali je Giljen odlično reagovao i izašao kao pobjednik u duelu "jedan na jedan".

U nastavku meča šef stručnog štaba naše ekipe dao je priliku svim igračima sa klupe, a već u 50. minutu Ličina je uhvatio „živu“ loptu nakon udarca Čabraje, koji je bio "oči u oči" sa našim čuvarom mreže.

Sredinom drugog poluvrema naši momci su imali dvije prilike da povećaju prednost, ali se rezultat nije mijenjao. Prvo su u 64. minutu Janković i Marković odlično kombinovali, ali je udarac Markovića izblokiran.

Dva minuta kasnije Kojašević je izborio slobodan udarac iz povoljne pozicije za gol. Isti igrač je šutirao, ali je lopta zakačila živi zid, što je olakšalo posao golmanu Rudeša.

Do kraja meča viđena je još po jedna prilika na obje strane. U 69. minutu je Ličina odlično odbranio udarac Markovića sa dvadesetak metara, a na drugoj strani u 87. minutu Vučić je uposlio Vlaisavljevića, koji je šutirao, ali je golman Marić odbranio njegov udarac.

Plavi se sa uspješno odrađenih priprema danas vraćaju za Nikšić. Igrači će do petka biti na zasluženom odmoru kada se vraćaju svojim obavezama. Prije početka drugog dijela prvenstva očekuju nas još dvije prijateljske utakmice protiv Grblja i Mornara.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska