9.5.2022. 12:04
Prvi poraz u drugom dijelu šampionata

Plavi su pretrpjeli prvi poraz u proljećnom dijelu šampionata - u meču bez rezultatskog značaja, Dečić je na stadionu kraj Bistrice slavio sa 2:1.

Naša ekipa je povela golom Dreškovića u 17. minutu, da bi gosti došli do preokreta  preko Gjelaja u 21. i Živkovića u 51. minutu.

Na današnjem susretu, za seniorski tim je debitovao i naš omladinac Nikola Đurković.

FK Sutjeska - FK Dečić  1:2 (1:1)

Telekom 1. CFL R33/36

Stadion kraj Bistrice, Nikšić

1:0 Drešković (as Knežević) 17'
1:1 Gjelaj 21'
1:2 Živković 51'

FK Sutjeska: Ličina (C) - Grivić, Drešković, Matanović (od 56. Đurković), Drinčić, Dubljević B (od 46. C.Augusto), Bubanja, Vuković, Stijepović (od 46. Vučić), Z. Alharaish (od 68. Marković), Knežević (od 56. Jovović)

Rezerve: Dubljević R, Pajović, Mitrović, C. Augusto, Đurković, Nikolić, Marković, Vučić, Jovović

FK Dečić: Dragojević - Gjelaj, Božanović, Beqiraj, Vucaj (od 76. Vulaj), Nikolić (od 46. Božović), Martinović, Jovanović (od 67. Janketić), Živković (od 67. Dresaj), Pešukić (od 67. Marušić), Tući (C)

Rezerve: Popović, Vulaj, Marković, Adžović, Dresaj, Božović, Marušić, Pavićević, Janketić

Prvih dvadesetak minuta utakmice, igralo se u vrlo dobrom ritmu.

Naša ekipa je prvi put zaprijetila već u 2. minutu preko Zakarije, ali je Dragojević dobro intervenisao.

Na drugoj strani, u 10. minutu, Bećiraj je presjekao povratna loptu i pokušao da dribla Ličinu, ali je naš kapiten na današnjem meču odlično reagovao.

U 13. minutu fenomenalna duga lopta Matanovića preko odbrane gostiju, Vuković je dobro prihvatio, zaobišao Dragojevića, ali nakon toga oklijevao da šutira.

Tri minuta kasnije, Knežević je centrirao iz slobodnog udarca sa lijeve strane, Drešković dobro šutirao glavom, golman gostiju odlično odbranio.

Plavi dolaze do prednosti u 17. minutu - Knežević je uputio odličan centaršut iz kornera, Drešković bio najviši u skoku i udarcem glavom donio vođstvo našoj ekipi.

U 19. minutu, Pešukić je dobio loptu u prostor od Božanovića, izašao sam ispred Ličine i šutirao, ali je naš kapiten još jednom fenomenalno intervenisao.

Ipak, Dečić dolazi do izjednačenja u 21. minutu. Gjelaj se dobro ubacio po lijevoj strani, dobio loptu u prostor i savladao Ličinu za 1:1.

Nakom pogotka gostiju, opao je ritam utakmice, pa do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja ni na jednoj strani.

Gosti dolaze do potpunog preokreta u 51. minutu. Nakon centaršuta sa lijeve strane, Drešković je glavom odbio loptu, Živković naletio na odbijenu i udarcem pod prečku sa ivice šesnaesterca postigao gol za, ispostaviće se, konačnih 1:2.

U 55. minutu Augusto lijepo pronalazi Kneževića koji zaobilazi golmana Dečića  i trese mrežu, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Naši momci su pokušali da dođu do izjednačenja, ali nije bilo velikih prilika pred golom Dragojevića. Bilježimo pokušaje sa distance Grivića 59. i Vučića u 73. minutu.

Do kraja sezone, očekuju nas još tri utakmice. Naredna je derbi protiv Budućnosti u subotu, na gostujućem terenu.

Autor: Vasilije Lalović