26.1.2022. 18:28
Remi u prijateljskom meču sa Arsenalom iz Tivta

Plavi su danas odigrali prvu prijateljsku utakmicu u okviru priprema u Ulcinju. Naša ekipa je na terenu SC "Caušević" remizirala protiv Arsenala iz Tivta, rezultatom 2:2. Strijelci su bili Nikola Janjić u 20. i Darko Nikač u 84. minutu.

FK SUTJESKA - FK ARSENAL 2:2 (1:2)

0:1 Todorović 3'
1:1 Janjić (as Vlahović) 20'
1:2 Montenegro 39'
2:2 Nikač 84'

Utakmicu su počeli Giljen, Vlahović, Vučić Ma, Drešković, Drinčić, Zoćević, Eraković, Matanović, Jovović, Janjić i Marković.

U drugom poluvremenu nastupili su: Vučić Mi, Stijepović, Pajović, Mitrović, C.Augusto, Dubljević B, Vuković M, Z.Alharaish, Raičević i Nikač.

Arsenal već u 3. minutu dolazi do prednosti. Lopta se nakon kornera odbila do Todorovića, koji je efektnim udarcem zatresao mrežu.

Naši momci dolaze do izjednačenja u 20. minutu - Eraković je loptom u prostor pronašao Vlahovića koji nesebično asistira Janjiću, a mladi reprezentativac Crne Gore postiže gol.

Samo dva minuta nakon pogotka za izjednačenje, Janjić propušta priliku da donese potpuni preokret - ovaj put je izašao ispred golmana i prebacio ga, ali su defanzivci Arsenala u poslednjem trenutku izbacili loptu sa gol linije.

U nastavku prvog poluvremena, Drešković je imao čak tri prilike da postigne gol i to sva tri puta nakon udarca iz ugla - dva puta je Nikčević dobro intervenisao, dok je jednom lopta završila pored gola.

Još jedna izrazita prilika za Janjića u 34. minutu, Nikčević se ponovo istakao.

Arsenal u 39. minutu dolazi do nove prednosti - nakon udarca sa distance lopta je pogodila stativu i odbila se do Montenegra, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu Giljena.

Mogli su Plavi do poluvremena da poravnaju rezultat, ali danas izvanredni Nikčević još jednon odlično interveniše nakon udarca Jovovića.

Nakon sat vremena igre, naš šef stručnog štaba Milija Savović je promijenio deset igrača, samo je kapiten Giljen na terenu proveo svih devedeset minuta.

U 66. minutu dobar prodor Marka Vukovića po lijevoj strani - mogao je da centrira, ali se odlučio za udarac koji je golman odbranio.

U 78. minutu je Vuković natrčao na odbijenu loptu nakon udarca Nikača i postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda.

Ipak, Plavi u 84. minutu dolaze do izjednačenja. Zakaria je šutirao sa ivice šesnaesterca, golman Arsenala odbio do Nikača koji se našao na pravom mjestu i postavio konačnih 2:2.

Naše momke sjutra od 13h očekuje utakmica protiv Adrije u Ulcinju dok je za petak u 12h zakazan meč protiv Mornara na Topolici.

Autor: Vasilije Lalović