6.3.2021. 18:15
Veliki preokret protiv Zete

Nakon što je ekipa Zete vodila 0:2 i 1:3, naši momci se nijesu predavali, već su pokazali sjajan karakter, došli do preokreta i upisali pobjedu konačnim rezultatom 4:3.

Plavi su današnjom pobjedom nastavili niz pozitivnih rezultata - 6 pobjeda i 4 remija na 10 mečeva otkako je na klupu sjeo šef stručnog štaba Miljan Radović, i osamili se na drugom mjestu na tabeli.

4:3 Raičević 85' (as Grivić)

FK Sutjeska: Ličina - Janjić, Grivić, C. Augusto, Ćetković (od 57' Raičević), Vlahović, Šofranac, Osmajić (od 90+2' Marušić), Marković (C) (od 89. Eraković), Mihelič, Cicmil

Rezerve: Dubljević R, Pajović, Eraković, Bojović, Marušić, Vuković M, Vuković D, Stijepović, Raičević

FK Zeta: Aković - Krstović, Vukčević (od 72. Lambulić Ma), Milojko (C), Lambulić Mi (od 59. Pupović), Đurović, Đinović (od 64. Ceklić), Kalezić, Milić (od 46. Tuzović), Burzanović, Simović

Rezerve: Radulović, Ceklić, Šišević, Lambulić L, Lambulić Ma, Tuzović, Popović, Soppo, Pupović

Zeta je došla do prednosti već u 4. minutu kada je Marko Burzanović udarcem desnom nogom zatresao mrežu nakon centaršuta Kalezića.

Burzanović je u 22. minutu duplirao prednost i postigao svoj drugi gol na današnjem meču.

U 31. minutu naša ekipa imala je priliku da smanji prednost. Grivić je ubacio loptu sa desne strane, Marković pokušao atraktivnim udarcem petom, ali je Aković odbranio.

Marković je u 35. minutu izborio i promašio penal, ali je Nikola Janjić sjajno ispratio odbijenu loptu i poslao je iza leđa Akovića.

Zeta je u 38. minutu uvećala prednost preko Krstovića koji je nakon centaršuta sa lijeve strane ostao usamljen na drugoj stativi i glavom postigao gol.

Samo minut nakon gola gostiju sjajna akcija naše ekipe po desnoj strani - Grivić je po zemlji ubacio za Osmajića koji je prihvatio i šutirao, ali je Aković odbranio i poslao loptu u korner.

Golman Zete je loše reagovao nakon udarca iz ugla, Janjić je još jednom bio dobro postavljen i šutirao, ali je lopta zakačila jednog od defanzivaca gostiju i ponovo završila u korner.

Marković je u nadoknadi prvog poluvremena ostao na zemlji i tražio penal nakon duela sa Akovićem, ali se sudija Vođević nije oglasilo.

U 47. minutu prvog poluvremena naša ekipa se vratila u meč preko Ćetkovića koji je na asistenciju Augusta rutinski realizovao priliku koja mu se ukazala i na taj način uljepšao jubilej - 100 nastupa u Plavom dresu

Malo je nedostajalo da Augusto u 66. minutu uz pomoć vjetra postigne gol, ali je Aković vrhovima prstiju odbranio loptu koja je išla pod prečku.

U 68. minutu je Raičević imao dobru priliku, ali je njegov udarac izblokiran.

U 73. minutu naš mladi reprezentativac Nikola Janjić jr bombom sa ivice šesnaesterca poravnao rezultat i postigao svoj drugi gol na današnjem meču.

Gosti su u 79. minutu imali priliku da još jednom dođu do prednosti, ali je Vlahović u poslednjem trenutku sjajno intervenisao ispred Burzanovića.

Nakon odlične akcije Miheliča i Markovića Grivić je u 85. minutu centrirao sa desne strane, Raičević se odlično ubacio i sa pet metara donio potpuni preokret i pobjedu našoj ekipi.

Janjić je u 92. minutu imao priliku da sjajnu partiju kruniše još jednim golom i kompletira het trik, ali je lopta nakon njegovog udarca završila preko gola.

Naredno, 24. kolo Telekom 1.CFL je zakazano za srijedu 10. marta kada će Plavi gostovati ekipi Dečića u Tuzima od 16h uz direktan prenos na TV ArenaSport.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska