3.4.2021. 20:08
Ubjedljiva pobjeda protiv Titograda

Nakon tri meča bez pobjede, Plavi su danas sigurnom igrom i ubjedljivim rezultatom savladali Titograd 0:4.

Naši momci su postigli po dva gola u oba poluvremena. U prvom dijelu su golove postigli Marušić u 1. i Cicmil u 5. minutu, dok su pobjedu potvrdili Marković u 47. i Grivić u 66. minutu.

0:4 Grivić 66' (as Marković)

OFK Titograd: Joksimović, Roganović (od 54. Vujačić), Alić (od 46. Mihaljević), Boričić (od 64. Magdelinić), Bojović, Shimokawa, Savković (od 46. Pavićević), Novović (C), Škrijelj (od 75. Tošković), Muzurović, Roganović

Rezerve: Spasojević, Vujačić, Magdelinić, Tošković, Pavićević, Mihaljević

FK Sutjeska: Ličina (C) - Janjić (od 64. Bojović), Grivić, Eraković, Bulatović, Dubljević B (od 1. Pajović), Osmajić (od 77. Vuković M), Marušić (od 31. Marković), Stijepović, Mihelič (od 64. Ćetković), Cicmil

Rezerve: Dubljević R, Ćetković, Vlahović, Bojović, Bubanja, Vuković M, Marković, Vuković D

Balša Dubljević se na zagrijavanju osjetio bol u mišiću, pa je njegovo mjesto u startnoj postavi zauzeo Igor Pajović,

Plavi su došli do prednosti nakon samo 16 sekudni igre. Stijepović je sa lijeve strane uputio odličan centarsšut za Marušića koji se sjajno ubacio i zatresao mrežu domaćih.

Nije se puno čekalo na drugi gol naše ekipe. Igrao se 5. minut kada je Mihelič izveo korner sa lijeve strane i sjajno centrirao, Cicmil je udarcem glavom povećao prednost.

U 7. minutu je Osmajić prošao po lijevoj strani, odigrao povratni pas za Marušića, Aleksa do Pajovića, a naš omladinski reprezentativac je šutirao i pogodio mjesto gdje se spajaju stativa i prečka.

Osmajić je u 13. minutu oprobao udarac sa dvadesetak metara, lopta je završila malo pored desne stative Joksimovića.

Mićo je još jednom prošao po lijevoj strani u 21. minutu i ubacio loptu za Marušića koji je malo zakasnio.

U 27. minutu je Mihelič centrira sa desne strane, Marušić i Grivić nisu zahvatili loptu koja je došla do Osmajića - njegov udarac je završio preko gola.

U 29. minutu Marušić se još jednom odlično ubacio, prošao golmana, šutirao glavom i nakon toga dobio udarac od protivnika - sudija Savović je svirao faul u napadu?!

Marušić je nažalost morao da napusti igru zbog povrede glave nakon tog duela.

Titograd je prvi put zaprijetio u 32. minutu kada je Ličina odbranio šut Roganovića.

Minut kasnije, na drugoj strani se Janjić odlično oslobodio protivnika i šutirao, ali je njegov udarac izblokiran.

U 37. minutu Marković je poslao loptu za Grivića koji se u svom stilu ubacio po desnoj strani i šutirao desnom nogom iz prve, lopta je završila pored gola.

Novović je u 40. minutu izašao ispred Ličine i šutirao sa 5-6 metara, ali je naš golman odbranio nogom i izašao kao pobjednik iz duela sa kapitenom "Romantičara".

Do kraja poluvremena smo imali još jednu priliku za gol kada je u 42. minutu Osmajić šutirao glavom pored gola nakon kornera koji je izveo Mihelič.

Plavi su u 47. minutu došli do tri gola prednosti. Grivić je uputio centaršut sa desne strane, Marković izvanrednim udarcem glavom postigao svoj četrnaesti gol u sezoni.

U 64. minutu Grivić je ušao u sredinu i odlično uposlio Osmajića koji je šutirao malo pored gola.

U 66. minutu nakon uigrane akcije Ćetkovića i Markovića iz kornera, Grivić postiže gol glavom za konačnih 0:4.

Bulatović je u 69. minutu sjajno prošao kroz sredinu i uposlio Osmajića koji je izašao sam ispred Joksimovića, golman domaćih je odbranio udarac, a Marković nije uspio da zahvati odbijenu loptu.

Rezervista Bojović je u 71. minutu šutirao iskosa sa desne strane, lopta je završila preko gola.

Dva minuta kasnije, Ćetković je nakon asistencije Markovića sa svoje polovine išao sam do gola domaćih i na kraju šutirao pored gola.

Grivić je u 80. minutu uputio još jedan sjajan centrašut sa desne strane i pronašao Markovića koji je šutirao glavom preko gola.

U 82. minutu Novović dobro šutira iz slobodnog udarca, ali je Ličina fenomenalno intervenisao.

U 83. minutu Ćetković šalje loptu za Bojovića, on je daje povratni pas za Marka Vukovića koji je bio ometen, na kraju je Joksimović sigurno intervenisao.

Poslednju priliku na današnjem meču smo imali u 86. minutu kada je Grivić šutirao nakon pasa Ćetkovića, golman domaćih je odbranio.

Plavi će u 28. kolu Telekom 1. CFL gostovati ekipi Petrovca. Meč na stadionu pod Malim brdom je zakazan za srijedu u 17h.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska