24.4.2022. 19:03
Ubjedljiva pobjeda protiv Rudara za peti trijumf u nizu

Plavi su sa ubjedljivih 3:0 savladali Rudar u utakmici 31. kola Telekom 1. CFL i na taj način upisali peti vezani trijumf u šampionatu.

Dvostruki strijelac na današnjem meču bio je Božo Marković - prvo je pogodio u 40. minutu na asistenciju Zoćevića, da bi u 83. duplirao prednost naše ekipe. Do kraja susreta u listu strijelaca se upisao i Bubanja nakon kornera koji je izveo Vuković u 89. minutu.

FK Sutjeska - FK Rudar  3:0 (1:0)

Telekom 1. CFL R31/36

Stadion kraj Bistrice, Nikšić

1:0 Marković (as Zoćević) 40'
2:0 Marković 83'
3:0 Bubanja (as Vuković) 89'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Grivić, Pajović (od 64. Vuković), C.Augusto, Matanović (od 82. Dubljević), Drinčić (od 64. Stijepović), Zoćević (od 71. Drešković), Bubanja, Marković, Vučić, Knežević

Rezerve: Ličina, Drešković, Nikač, Milić, Vlahović, Dubljević B, Vuković, Stijepović

FK Rudar: Vojinović - Prenkočević, Peličić (od 82. Golubović S), Matsui, Vujanović (od 46. Gašević), Banović (od 77. Ernec), Golubović A (C), Popović (od 88. Čavor), Krneta, Živković, Bojović

Rezerve: Mrdak, Kasalica, Čepić, Golubović, Ernec, Gašević, Krstonijević, Čavor

Već u 6. minutu prva velika prilika za našu ekipu - lijep prodor Matanovića i asistencija za Markovića koji šutira pored gola sa pet metara.

Uslijedila su dva pokušaja Matanovića u 11. i 15. minutu, ali je Vojinović oba puta bio siguran.

Još jedna odlična šansa za Markovića u 22. minutu. Ovaj put je nakon centaršuta Vučića šutirao dobro glavom, lopta završava malo pored gola.

Naša ekipa dolazi do prednosti u 40. minutu. Marković je rutinski poslao loptu iza leđa Vojinovića nakon asistencije Zoćevića.

Na startu drugog poluvremena, kao i na početku utakmice Matanović još jednom pronalazi Markovića koji šutira, a golman gostiju fenomenalno brani.

U 52. minutu Pajović nakon centaršuta Kneževića glavom pogađa samo spoljni dio mreže.

Marković se u 83. minutu odlično izborio za loptu u duelu sa Krnetom, a zatim lijepim lob udarcem postigao svoj drugi gol na meču i duplirao prednost naše ekipe.

Rezervista Vuković je u 85. minutu bio u situaciji "jedan na jedan" sa Vojinovićem  ali nije uspio da ga savlada.

Tačku na meč stavlja Bubanja u 89. minutu kada je nakon centaršuta Vukovića odlično skočio i postavio konačnih 3:0.

U poslednjim trenucima susreta, Marković je propustio veliku priliku da postigne het trik.

Naši momci su današnjom pobjedom nastavili pohod ka tituli - na pet kola do kraja zauzimaju prvo mjesto sa 71 osvojenim bodom.

U narednom kolu nas očekuje gostovanje ekipi Iskre.

Autor: Vasilije Lalović