2.12.2020. 19:13
Ubjedljiva pobjeda protiv Rudara

Plavi su u 16. kolu Telekom 1. CFL upisali ubjedljivu pobjedu protiv Rudara, rezultatom 0:4. Dvostruki strijelac za našu ekipu je bio Osmajić u 17 i 28. minutu, Marković je postigao gol u 25. minutu, dok je u 49. svoj prvi gol u seniorskoj konkurenciji postigao mladi Nikola Janjić.

0:4 Janjić (as Adrović) 49'

FK Rudar: Helić, Tahirović (od 80. Golubović A), Kašćelan, Vlaisavljević, Merdović, Kotorac (od 68. Vujović), Pejović, Striković, Talović (od 68. Ernec), Golubović M (C) (od 80. Mujović), Matsui (od 60. Zečević)

Rezerve: Mrdak, Gogić, Ernec, Golubović A, Bajčetić, Mujović, Matanović, Vujović, Zečević

FK Sutjeska: Giljen (C), Janjić, Grivić (od 63. Vlahović), Ćetković (od 63. Pajović), Eraković, Šofranac (od 63. Bulatović), Dubljević B, Osmajić (od 74. Marušić), Vuković M, Marković (od 46. Adrović), Cicmil

Rezerve: Ličina, Pajović, Mitrović, Janković, Adrović, Vlahović, Bulatović, Marušić, Stijepović

Prva ozbiljnija prilika naše ekipe viđena je u 10. minutu. Ćetković je izveo korner sa desne strane i pronašao Osmajića koji je šutirao glavom preko gola.

Plavi dolaze do prednosti u 17. minutu. Grivić je uputio centaršut sa sa desne strane, golman Helić je loše reagovao, pa je Osmajić iskoristio priliku koja mu se ukazala i postigao gol za 0:1.

U 21. minutu Ćetković je oprobao udarac sa distance, ali je lopta završila visoko preko gola.

Rudar je u 22. minutu imao priliku da dođe do izjednačenja. Kotorac je osvojio loptu na sredini terena i uposlio Strikovića, ali je najbolji strijelac domaće ekipe šutirao preko gola.

Minut kasnije je i mladi Dubljević oprobao udarac sa distance, lopta je ovaj put završila pored gola.

Plavi su duplirali prednost u 25. minutu. Ćetković je centrirao sa desne strane, Eraković ostavio loptu za Marka Vukovića koji je šutirao ali je Helić odbranio njegov udarac, lopta se odbila do Markovića, koji je zatresao mrežu za svoj osmi pogodak u sezoni.

U 28. minutu naša ekipa postiže treći gol. Ćetković je sa sredine terena poslao sjajnu dugu loptu za Osmajića koji je pobjegao defanzivcima Rudara, izašao sam ispred Helića, zaobišao ga i rutinski postigao svoj drugi gol na današnjem meču.

Igrao se 32. minut kada je Vlaisavljević izveo slobodan udarac sa lijeve strane i pronašao Pejovića koji je šutirao glavom, Giljen je fenomenalno intervenisao, na kraju se ispostavilo da je igrač Rudara bio u nedozvoljenoj poziciji.

Ćetković je u 42. minutu još jednom šutirao sa distance, lopta je na putu do gola pogodila Pejovića i završila u korner.

Igrao se 49. minut kada je postavljen konačan rezultat meča. Adrović je sa desne strane po zemlji ubacio loptu na koju je natrčao mladi Janjić i udarcem u donji, lijevi golmanov ugao zatresao mrežu za svoj prvi gol u seniorskoj konkurenciji.

U 53. minutu nakon kornera Ćetkovića mladi Dubljević imao priliku da se na svoj devetnaesti rođendan upiše u listu strijelaca, ali je Helić odbranio njegov udarac.

Dva minuta kasnije Eraković šutira preko gola sa dvadesetak metara.

Eraković je još jednom šutirao u 62. minutu, ovaj put nešto preciznije, ali je lopta još jednom završila preko gola.

Sredinom drugog poluvremena, šef sfručnog štaba Miljan Radović je napravio trostruku izmjenu i odlučio sa da odmori igrače koji su imali veliku minutažu u prethodnim mečevima, dok je najbolji strijelac naše ekipe Božo Marković ustupio svoje mjesto Adroviću u pauzi između dva poluvremena.

U 83. minutu Rudar je preko Merdovića imao priliku da ublaži poraz, ali je Vlahović sjajno intervenisao.

Minut kasnije na drugoj strani Marušić je pokušao da iznenadi Helića, ali je golman domaćih uspio da vrhovima prstiju izbaci loptu koja je išla pod prečku.

Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao, Plavi su tako na najbolji način revanširali za poraz od 5:1 u prethodnom meču koji se igrao na stadionu u Pljevljima.

U narednom 17. kolu Telekom 1. CFL, naša ekipa će u nedjelju gostovati Podgorici na DG areni. Meč se igra od 14 časova, uz direktan prenos na TV ArenaSport.