12.6.2020. 21:41
Ubjedljiva pobjeda protiv Grblja

U 27. kolu Telekom 1. CFL Plavi su uvjerljivom igrom, ubjedljivim rezultatom 4:1 savladali ekipu Grblja. Na taj način se naša ekipa vratila na pobjednički kolosjek, posle tri meča na kojima nije zabilježen trijumf.

4:1 Ćetković 73' (P)

FK Sutjeska: Giljen (C), Grivić, Nedić, Kojašević (od 80. D. Vuković), Ćetković, Eraković (od 46. Janković), Šofranac, Osmajić (od 63. M. Vuković), Bubanja, Marković (od 80. Nikolić), Vučić (od 75. Janjić)
Rezerve: Ličina, Janjić, Janković, Nikolić, Bulatović, Bojović, Marušić, M. Vuković, D. Vuković

OFK Grbalj: Popović, Đuričković (od 75. Milović), Kordić (od 75. Zečević), Burzanović (od 82. Stanišić), Perović (od 61. Đalović), Denkovski (od 82. Vraneš), Vukčević, Kartal (C), Kovalenko, Vukčević, Đukanović
Rezerve: Jelovac, Štešević, Zečević, Đalović, Vraneš, Milović, Stanišić

Već u trećem minutu prva prilika za našu ekipu. Marković je sa desne strane ubacio loptu za Ćetkovića koji je šutirao sa desetak metara, ali je Popović odlično intervenisao.

U 27. minutu velika prilika da dođemo do prednosti. Nakon odlične kombinacije Kojaševića i Ćetkovića, Ćetković je predriblao golmana gostiju i šutirao, ali je Đukanović u poslednjem trenutku izbacio loptu sa gol linije.

U 39. minutu je Ćetković centrirao sa desne strane, Osmajić je glavom ostavio loptu za Kojaševića, ali je njegov udarac iz blizine izblokiran.

U 41. Plavi dolaze do prednosti. Marković je sa lijeve strane poslao dugu loptu za Kojaševića, zatim se odlično ubacio. Piksi je stvorio prostor za centaršut i pronašao Markovića koji je glavom postigao gol za 1:0.

Samo minut kasnije, do tog trenutka bezopasni Grbalj dolazi do izjednačenja. Nakon udarca sa lijeve strane i odbrane Giljena, lopta se odbila do Kartala kojem nije bilo teško da zatrese mrežu.

Kako u prvom poluvremenu, tako i u nastavku meča naša ekipa je dominirala na terenu, stvarala veliki broj prilika za gol i samo je bilo pitanje trenutka kada će opet doći do prednosti.

U 58. minutu je Marković odlično centrirao sa desne strane i pronašao Osmajića koji je šutirao glavom preko gola.

U 66. minutu je Kojašević u svom stilu izveo slobodan udarac, golman Popović je dobro reagovao, Grivić je natrčao na odbijenu loptu i šutirao, ali su igrači Grblja još jednom u poslednjem trenutku izbacili loptu sa gol linije i poslali je u korner.

Nakon udarca iz ugla naša ekipa dolazi do prednosti. Igrao se 67. minut kada je u šesnaestercu gostiju Nedić dodao loptu do Bubanje, koji se odlično snašao i postigao gol za 2:1.

Četiri minuta kasnije Plavi povećavaju prednost. Marković je postigao svoj drugi gol na meču fenomenalnim udarcem pod prečku, sa petnaestak metara od gola.

U 73. minutu naša ekipa potvrđuje ubjedljivu pobjedu. Nakon prodora sa lijeve strane, Vučić je oboren u šesnaestercu, a sudija Kaluđerović je pokazao na bijelu tačku. Penal je sigurno izveo iskusni Marko Ćetković za konačnih 4:1.

Plavi su tako sredinom drugog poluvremena, u intervalu od šest minuta postigli čak tri gola.

U samoj završnici meča, naši igrači su mirnom igrom sačuvali ubjedljivu prednost, a od 80. minuta je na teren istrčao debitant Dušan Vuković.

To je već drugi meč zaredom u kojem šef stručnog štaba Rakojević daje priluku mladim igračima, jer je u derbiju protiv Budućnosti svoj debitantski nastup upisao Bojović.

U narednom kolu Plavi će dočekati ekipu Titograda. Taj meč je na programu u utorak od 18h.