1.8.2020. 20:17
Ubjedljiva pobjeda protiv Bokelja

Ubjedljiva pobjeda naše ekipe u drugom pripremnom meču. Plavi su savladali Bokelj rezultatom 5:0. Po dva gola su postigli Marušić i Kojašević, dok se jednom u listu strijelaca upisao Marko Vuković.

FK Sutjeska - FK Bokelj 5:0 (2:0)

Gradski stadion, Nikšić

FK Sutjeska: Giljen, Grivić, Šofranac, Mitrović, Stijepović, Dubljević, Eraković, Raičević, Kojašević, Marušić, Marković

Igrali su još: Ličina, Cicmil, Bulatović, Vlahović, Pajović, Bubanja, Vuković M, Bojović, Osmajić

Strijelci:
1:0 Marušić (as Marković) 4'
2:0 Kojašević (P) 31'
3:0 Kojašević 48'
4:0 Marušić (P) 63'
5:0 Vuković M (as Osmajić) 65'

Naša ekipa dolazi do prednosti već u 4. minutu. Marković je sa lijeve strane odlično centrirao i pronašao Marušića koji je udarcem glavom postigao gol za 1:0.

U 11. minutu velika prilika da Plavi dođu do još jednog gola. Sjajnu akciju je počeo Marković kada je odigrao loptu za Marušića koji je centrirao i pronašao usamljenog Raičevića, ali je njegov udarac glavom završio pored gola.

Igrao se 16. minut kada je Stijepović nakon odličnog prodora po lijevoj strani oprobao udarac sa ivice šesnaesterca, ali je golman gostiju dobro reagovao i poslao loptu u korner.

U 31. minutu Plavi dolaze do dupliraju prednost. Marković je izborio jedanaesterac, Kojašević uzeo loptu i sigurno izveo udarac sa bijele tačke.

Kao na početku meča, naša ekipa postiže gol i početkom drugog poluvremena. Kojašević je izveo prekid sa desne strane, poslao oštru loptu u šesnaesterac Bokelja na koju je krenuo Marković, nije je zahvatio i na taj način prevario golmanu gostiju koji nije uspio da sačuva svoju mrežu.

Već u prvom kontaktu sa loptom, Osmajić je odlično probio po lijevoj strani, odigrao povratni pas za Marušića koji je dobro šutirao, ali je njegov udarac izblokiran.

Samo minut nakon toga, Osmajić je dobio dugu loptu, stigao na nju prije golmana Bokelja koji ga je oborio i napravio penal.

Drugi penal za našu ekipu na ovom meču je izveo Marušić i bez problema postigao gol za 4:0.

Nije se dugo čekalo da Plavi postignu i peti gol. Danas jako inspirisani Osmajić još jednom probija po lijevoj strani, pronalazi Marka Vukovića koji je odlično zahvatio loptu lijevom nogom i poslao je u nebranjeni dio gola za konačnih 5:0.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska