5.8.2020. 20:48
Ubjedljiva pobjeda protiv Adrie

Plavi su upisali ubjedljivu pobjedu u prijateljskom meču protiv Adrie i pokazali da hvataju dobar ritam pred početak Telekom 1. CFL. Osmajić je postigao het-trik na današnjem meču, a u listu strijelca su se upisali Marković sa dva, odnosno Marušić sa jednim golom. Marko Vuković je, takođe, pružio izvanrednu partiju i upisao tri asistencije.

FK Sutjeska - FK Adria 6:0 (1:0)

FK Sutjeska: Ličina, Vlahović, Cicmil, Bulatović, Pajović, Dubljević B, Bubanja, Bojović, Vuković M, Osmajić, Vrljičak
Igrali su još: Dubljević R, Grivić, Mitrović, Stijepović, Eraković, Raičević, Ćetković, Marušić, Marković

1:0 Osmajić (as Vuković M) 2'
2:0 Osmajić (as Vuković M) 56'
3:0 Osmajić (as Vuković M) 58'
4:0 Marušić 63'
5:0 Marković 69'
6:0 Marković (as Grivić) 72'

Već iz prve prilike za gol Plavi dolaze do prednosti. Marko Vuković je izveo korner sa lijeve strane, Osmajić se odlično postavio i sa prve stative postigao gol glavom za 1:0.

Vuković je u 30. minutu dobro šutirao iz slobodnog udarca sa oko dvadeset pet metara, ali je lopta završila malo preko gola.

U 35. minutu Bojović odlično šutira glavom, ali nije imao sreće da postigne gol jer je lopta pogodila stativu. U nastavku akcije, lopta se vratila do istog igrača koji je odigrao pas za Osmajića, a Mićo je sa pet metara pogodio prečku.

Dva minuta nakon toga isti akteri u zamjenjenim ulogama. Ovaj put je Osmajić glavom ostavio loptu za Bojovića koji je šutirao desnom nogom, ali je golman gostiju zaustavio njegov udarac.

Plavi su u nastavku meča pojačali tempo i došli do ubjedljive pobjede.

U 56. minutu naša ekipa dolazi do 2:0. Kao kod prvog gola, opet je Vuković izveo korner i pronašao Osmajića koji je još jednom glavom zatresao mrežu.

Samo dva minuta kasnije, Vuković i Osmajić su još jednom pokazali da su danas bili jako inspirisani za igru. Fenomenalno primanje lopte i izvanredan centaršut Vukovića sa desne strane, Osmajić se našao na pravom mjestu i postigao gol glavom za het-trik na današnjem meču.

U 63. minutu je Marušić sjajnim udarcem desnom nogom sa dvadesetak metara povećao rezultat na 4:0.

U 69. minutu Marković koristi grešku gostujućih defanzivaca i volej udarcem pod prečku postiže gol za 5:0.

Tri minuta kasnije, nakon gužve u šesnaestercu Grivić je pronašao Markovića koji postiže svoj drugi gol za konačnih 6:0.

Plavi će genrealnu probu pred početak 1. CFL imati u subotu protiv ekipe Koma.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska