22.1.2020. 16:43
Ubjedljiva pobjeda pred odlazak na Ankovićev memorijal

Naši fudbaleri su zabilježili ubjedljivu pobjedu u prijateljskom susretu protiv Bokelja iz Kotora rezultatom 4:1 (0:0). Golove za naš tim su postigli Kojašević, Božović, Ćetković i Vlaisavljević. Jedini gol za goste postigao je Poček.

FK Sutjeska Nikšić - FK Bokelj Kotor 4:1 (0:0)

3:1 Marko Ćetković 70' (as. Kojašević)
4:1 Miljan Vlaisavljević 88' (as. Osmajić)

FK Sutjeska: Ličina, Grivić, Šofranac, Vučić, Dubljević B, Marušić, Bojović, Alšarif, Alakeli, Nikolić, Marković (C)
Igrali su još: Giljen, Vlaisavljević, Janković, Ćetković, Kojašević, Vuković, Eraković, Osmajić, Božović

FK Bokelj: Mrvaljević, Banićević(C), Čavor, Zlatičanin, Torlaković, Jeknić, Bakić, Rikardo, Bošković, Stevović, Poček
Igrali su još: Radulović, Marković, Čavor, Sančez, Gluščević, Kopitović, Radević, Perović, Sklender, Guzina

Na samom početku meča naš kapiten Marković imao je sjajnu šansu za pogodak, ali je nakon njegovog udarca glavom lopta pogodila prečku.

U nastavku prvog poluvremena igralo se borbeno i bez puno prilika za gol. Najbolju šansu imala je gostujuća ekipa u 38. minutu kada je nakon šuta Boškovića Marko Vučić sjajnom reakcijom izbio loptu sa gol linije i na taj način sačuvao svoju mrežu.

U drugom poluvremenu koje je bilo mnogo sadržajnije, na teren su izašli igrači koji su bili okosnica tima u prethodnoj polusezoni.

U 48. minutu Ćetković je imao odličnu priliku za gol, odmah nakon njega i Božović ali se mreža gostiju nije zatresla.

Promašaje naše ekipe kaznio je nekadašnji igrač Sutjeske Igor Poček, koji je u 52.minutu savladao Giljena.

Od toga trenutka na terenu je postojala samo jedna ekipa. Već u 55. minutu, danas inspirisani Kojašević, nakon solo prodora postiže gol za poravnanje rezultata.

Tri minuta nakon toga, isti igrač je sjajno centrirao i pronašao Božovića koji je bio u pravom trenutku, na pravom mjestu i udarcem glavom donio prednost našoj ekipi.

Plavi do kraja meča nisu smanjivali gas. Naprotiv, u 70. minutu kombinovala su dva majstora fudbala, Kojašević je uposlio Ćetkovića koji je iskusno realizovao priliku za gol.

Konačan rezultat postavljen je u samom finišu meča. Osmajić je sjajno probio po desnoj strani, zatim uposlio Vlaisavljevića koji se ubacio na drugu stativu, zatresao mrežu Bokelja po četvrti put.

Plavi u petak 24. januara putuju na pripreme u Međugorje. U subotu i nedjelju nastupiće na jubilarnom 30. Memorijalu Andrije  Ankovića u Gabeli na kome brane dva uzastopna pehara pobjednika. U polufinalu turnira, Plavi se u suboru 25. januara 2020. sastaju sa domaćinom ekipom GOŠK-a na stadionu Perica - Pero Pavlović od 15 časova.