1.8.2022. 0:34
Ubjedljiv trijumf protiv Jezera

Plavi su u prvom meču na stadionu kraj  Bistrice u novoj sezoni ubjedljivo savladali Jezero rezultatom 3:0.

Naša ekipa je povela golom Strikovića u 12. minutu. Prednost je duplirao Krstović u 27. minutu, svojim drugim golom na dva meča u prvenstvu, dok je konačnih 3:0 postavio Dušan Vuković u 53. minutu.

Sutjeska - Jezero  3:0 (2:0)

Meridianbet 1. CFL - 2. kolo

Stadion kraj Bistrice, Nikšić

1:0 Striković (as Eraković) 12'
2:0 Krstović (as Grivić) 27'
3:0 Vuković (as Grivić) 53'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Grivić (od 69. Vlahović), Rudović, Krstović (od 76. Đurković), Matanović (od 57. Tučević), Striković (od 69. Pajović), Eraković (od 76. Kalezić), Drinčić, Vuković, Stijepović, Babić

Rezerve: Ličina, Pajović, Tučević, Vlahović, Đinović, Milić, Đurković, Kalezić, Fahd-T

FK Jezero: Asanović - Pavlović, Naoaki (od 61. Škrijelj), Ćetković (od 61. Toskić), Pajović, Stijepović (od 82. Marveggio), Bošnjak, Radunović (od 61. Perošević), Adžović, Jovićević, Redžepagić (C) (od 46. Komiya)

Rezerve: Kastratović, Škrijelj, Komiya, Tošković, Toskić, Marveggio, Perošević, Bošković, Radenović

Tek što se krenulu sa centra, posle samo 14 sekundi igre, Matanović je zaprijetio dobrim udarcem sa ivice šesnaesterca, ali je Asanović dobro reagovao.

Naša ekipa dolazi do prednosti u 12. minutu - Vuković je odlično povukao kontru sa naše polovine, zatim odigrao u prostor do Erakovića, on produžio za Strikovića koji je dobro pratio i pogodio praznu mrežu sa druge stative.

Grivić je u 27. minutu uputio centaršut iz kornera sa desne strane, Krstović odlično skočio i postigao svoj drugi gol na drugom meču za Plave u Meridianbet 1. CFL.

Do kraja prvog poluvremena su zaprijetili još Vuković i Eraković, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Gosti iz Plava nisu ozbiljnije ugrozili gol našeg kapitena u ptvom dijelu meča.

Tačku na meč i konačan rezultat postavlja Dušan Vuković u 53. minutu kada je rutinski savladao Asanovića nakon lijepe asistencije Grivića.

Najbolju priliku na meču Jezero je imalo u 60. minutu preko japanskog internacionalca Naoakija, ali je Giljen odlično ušao u šut i odbranio. Nakon kornera je Jovićević propustio šansu da sa druge stative zatrese mrežu.

U 3. kolu Meridianbet 1.CFL očekuje nas gostovanje Mornaru na Topolici.