16.8.2022. 23:18
Ubjedljiv trijumf protiv Iskre na debiju Nenada Brnovića

Predvođeni novim šefom stručnog štaba, Nenadom Brnovićem, Plavi su večeras sa ubjedljivih 3:0 savladali Iskru na stadionu kraj Bistrice.

Već u 4. minutu naši momci dolaze do prednosti - Grivić je ubacio loptu sa desne strane, Eraković glavom ostavio, a Filip Knežević iz drugog pokušaja savladao Kordića.

Svoj debitantski nastup u dresu naše ekipe, Ouijdi Sahli je krunisao pogotkom u 85. minutu, nakon asistencije Konrada.

Konačnih 3:0, postavio je večeras fenomenalni Eraković udarcem sa bijele tačke, u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Sutjeska - Iskra 3:0 (1:0)

Meridianbet 1. CFL - 4. kolo

Stadion kraj Bistrice, Nikšić

1:0 Knežević (as Eraković) 4'
2:0 Sahli (as Conraad) 85'
3:0 Eraković (P) 90+4'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Grivić, Krstović (od 89. Pajović), Eraković, Tučević (od 71. Sahli), Drinčić, Vučić (od 61. Matanović), Vuković (od 71. Striković), Stijepović, Babić, Knežević (od 61. Conraad)

Rezerve: Ličina, Rudović, Pajović, Conraad, Matanović, Striković, Vlahović, Đinović, Sahli

FK Iskra: Kordić - Mitrović, Boljević (od 81. Rogošić), Kojašević, Pavlićević (od 71. Marković I), Nikač, Šaletić (od 46. Pupović), Kumburović, Obradović O (C) (od 46. Obradović B), Popović (od 71. Muharemović), Vukčević

Rezerve: Radusinović, Vukotić, Marković D, Marković I, Muharemović, Rogošić, Gjolaj, Pupović, Obradović B

Već u 4. minutu naša ekipa dolazi do prednosti. Centaršut Grivića sa desne strane, Eraković sa druge stative ostavlja glavom do Kneževića koji iz drugog pokušaja postiže gol.

U 20. minutu smo propustili veliku priliku da dupliramo prednost. Vuković nakon dodavanja Erakovića izlazi sam ispred Kordića, ali nije uspio da ga savlada.

Nakon toga su u razmaku od samo pet minuta pokušali Tučević, Knežević i Vuković, ali promjene rezultata nije bilo.

U završnici prvog poluvremena još jedna velika prilika i pravo je čudo kako su Plavi na odmor otišli sa "samo" jednim golom prednosti.

Igrao se 44. minut kada je Eraković odigrao loptu u prostor za Kneževića. Naš brzonogi napadač izlazi jedan na jedan sa Kordićem, ali golman gostiju još jednom spašava svoj tim. U nastavku je Vuković  naletio na odbijenu loptu, ali na kraju Mitrović sa gol linije otklanja opasnost.

Kada je riječ o napadima Iskre jedino su vrijednj pomeni pokušaji Pavlićevića u 13. i Kojaševića u sudijskoj nadoknadi, ali nije bilo veće opasnosti za Giljena.

I u drugom poluvremenu se nastavila dominacija naše ekipe. Knežević je u 51. i 52. minutu zaprijetio dva puta. U prvim navratu je Kordić dobro reagovao, dok je drugi put lopta završila malo pored gola.

Nakon toga je uslijedio period nešto mirnije igre, da bi u završnici meča sa još dva pogotka naši momci potvrdili trijumf.

U 85. minutu Konrad sa desne strane šalje odličnu loptu za Sahlija koji svoj debitantski nastup u dresu Plavih kruniše golom.

U prvom minutu sudijske nadoknade, Rogošić je odlično šutirao iz slobodnog udarca, ali je Giljen izvanredno odbranio loptu uz samu stativu.

Dva minuta nakon toga, na drugoj strani je Matanović izborio jedanaesterac.

Udarac sa bijele tačke sigurno je izveo Novica Eraković za konačnih 3:0.

U 5. kolu Meridianbet 1. CFL očekuje nas derbi protiv Budućnosti na stadionu pod Goricom. Taj meč je zakazan za subotu, sa početkom u 20 časova.