15.4.2023. 23:19

Plavi su na otvaranju 30. kola Meridianbet 1. CFL savladali Mornar kraj Bistrice ubjedljivim rezultatom 4:1 i nakon poraza Budućnosti od Dećića smanjili zaostatak na dva boda u odnosu na najvećeg rivala.

Utakmicu je obilježio Tyrone Ryan Conraad koji je postigao tri gola (22' 47' 52'), došao do 20. gola u sezoni i upisao asistenciju za pogodak Živkovića u 75. minutu.

Sutjeska - Sutjeska 4:1 (1:1)

Meridianbet 1. CFL 30/36

Stadion kraj Bistrice, Nikšić

SUTJESKA: Giljen (C), Grivić, Krstović, Conraad (od 78. Marković), Matanović (od 74. Pajović), Striković (od 69. Vuković), Eraković, Vučić, Bilali (od 74. Stijepović), Babić, Sahli (od 69. Živković)

Rezerve: Ličina, Pajović, Đinović, Đurković, Marković, Vuković, Stijepović, Živković, Nikolić J

MORNAR: Popović - Stevanović, Vukotić, Kaluđerović (od 75. Kajević), Rošić, Ćetković, Božanović (od 33. Lambulić), Vujačić (C) (od 67. Seratlić), Michael (od 67. Cvijović), Bećiraj, Ljutica

Rezerve: Aković, Kacić, Habibović, Lambulić, Cvijović, Gazivoda, Škrijelj, Kajević, Seratlić

Naši momci su od prvog minuta krenuli ofanzivno i odlučno na gol protivnika, ali je Mornar nakon kontranapada uspio da dođe do prednosti u 9. minutu.

Michael Rodney je uputio centaršut sa lijeve strane, Vukotić glavom zatresao mrežu Giljena za 0:1.

Nisu naši momci dozvolili da ih taj gol poremeti kao na nekim prethodnim mečevima, već su nastavili u istom ritmu i već u 22. minutu došli do izjednačenja.

Matanović je poslao odličnu loptu preko odbrane Mornara, Conraad je prihvatio, zaobišao Popovića i postigao svoj prvi od tri gola na današnjem susretu.

U nastavku prvog poluvremena smo prijetili udarcima Sahlija, Matanovića i Erakovića, a najbolju priliku da dođemo do prednosti pred odmor imao je Matanović u 45. minutu kada je udarcem sa dvadesetak metara uzdrmao prečku.

Plavi su u drugom poluvremenu dominaciju na terenu krunisali sa tri gola i došli do ubjedljive pobjede - prve protiv Mornara u četvrtom međusobnom susretu ove sezone.

Već u 47. minutu nakon lijepe akcije cijele ekipe Eraković odlično pronalazi Conraada koji donosi preokret.

Pet minuta nakon toga, Conraad na asistenciju Strikovića kompletira het - trik i postiže svoj 20. gol u sezoni za prednost 3:1.

Sahli je u 55. minutu šutirao pod prečku sa ivice šesnaesterca, golman Popović vrhovima prstiju poslao loptu u korner.

U 64. minutu Eraković iz slične pozicije šutira preko gola.

Konačnih 4:1 postavlja rezervista Živković u 75. minutu koji je nakon dodavanja Conraada povukao sa sredine terena, oslobodio se čuvara i lijepim udarcem poslao loptu iza leđa Popovića.

Našu ekipu već u srijedu očekuje prva utakmica polufinala Kupa Crne Gore protiv Dećića na domaćem terenu, dok ćemo u narednom kolu šampionata gostovati ekipi Iskre.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska