12.4.2022. 14:07
Trijumfi pionira i pjetlića - omladinci remizirali, kadeti poraženi

Protekle sedmice su sve naše mlađe selekcije odigrale utakmice u okviru svojih takmičenja. Uz to, mlađi pioniri su pobjedom protiv Koma 3:0 izborili plasman u finale Kupa srednje regije.

Omladinci su remizirali sa Petrovcem na gostujućem terenu rezultatom 1:1 Kadeti su nakon dvije pobjede u nizu pretrpjeli poraz od Zete 4:1. Pioniri su bili bolji od Dečića sa minimalnih 1:0, dok su mlađi pioniri protiv istoimenog rivala slavili rezultatom 2:0. U konkurenciji najmlađih selekicija, pjetlića, naši dječaci su savladali Spuž rezultatom 16:0.

REZULTATI:

Omladinci
10.04.2022.
Stadion Lugovi, Budva

PETROVAC 1:1 SUTJESKA

Omladinci su remizirali sa Petrovcem rezultatom 1:1, u utakmici 6. kola A grupe omladinske lige. Naši momci su došli do prednosti u 36. minutu kada je Jovan Radišić postigao autogol, da bi konačan rezultat postavio Mirza Ličina u 65. minutu.

Igrali su: Adžić - Caković (od 89. Međedović N), Vujačić V (od 60. Međedović A), Papović, Vuković (C), H.Alharaish, Bojović, Đurković P, Doknić (od 75. Roganović), Radojević, Drašković

U narednom kolu, omladinci će dočekati OFK Mladost DG.

Kadeti
07.04.2022.
Stadion Trešnjica, Podgorica

ZETA 4:1 SUTJESKA

Nakon dva trijumfa u prethodna dva kola, kadeti su poraženi od Zete rezultatom 4:1. Jedini gol za našu ekipu postigao je rezervista Nikola Pejović u 52. minutu.

Kadeti su igrali u sastavu: Lažetić - Abazović, Eraković (od 46. Perošević), Krstajić (od 58. Dubljević), Milinković (C) (od 25. Rudović) (od 50. Žižić), Jovanović (od 46. Milović), Vučić (od 39. Pejović), Ćetković, Pićurić, Ćalasan, Adžić

U 7. kolu, kadete na domaćem terenu očekuje susret sa ekipom Berana.

Pioniri
09.04.2022.
Pomoćni teren FK Sutjeska, Nikšić

SUTJESKA 1:0 DEČIĆ

Pioniri su sa minimalnih 1:0 savladali Dečić u utakmici 20. kola. Gol vrijedan tru boda postigao je Stefan Musić u 21. minutu fenomenalnim udarcem sa oko dvadeset metara.

Igrali smo u sastavu: Lažetić D - Lažetić Ž, Caković, Perović, Lukovac, Musić, Jokanović, Kecojević (od 54. Žujović) Miljanić, Jauković (C), Nikčević

U 21. kolu, pioniri će gostovati ekipi Zete.

Mlađi pioniri
07.04.2022.

SUTJESKA 2:0 DEČIĆ

Kao i stariji, mlađi pioniri su takođe bili bolji od Dečića - došli su do pobjede rezultatom 2:0.

Golove su postigli Petar Lukovac u 50. i Aleksandar Knežević u 61. minutu.

Igrali su: Ilić (od 68. Sarić D) - Lalatović D, Zečević, Đukanović, Ugren (C) (od 68. Vorotović), Sarić L, Zeković (od 68. Nikolić), Mišović, Lalatović S, Lukovac, Knežević (od 68. Gardašević)

Vrlo uspješnu sedmicu, mlađi pioniri su u nedjelju zaokružili plasmanom u finale Kupa srednje regije.

Naši dječaci su u polufinalu savladali Kom sa ubjedljivih 3:0. Golove na tom meču postigli su Petar Lukovac u 34. , Radovan Zečević u 47. i Jovan Mišović u 70. minutu.

Pjetlići
10.04.2022.

SUTJESKA 16:0 SPUŽ

Pjetlići su "brojali" do 16 u susretu sa ekipom Spuža koja je sa nalazi na poslednjem mjestu na tabeli. Po tri gola postigli su Matija Gojković (3', 5', 21'), Blažo Đukić (7', 50', 55') i Marko Kadić (17', 23', 26'). Petar Nikolić (13', 33') je dva puta pogodio mrežu protivnika, dok su se u listu strijelaca upisali i Lazar Zečević (8'), Petar Ašanin (15'), Jovan Dragićević (39'), Petar Tomašević (41') i David Nikolić (45')

Meč su počeli: Janković - Pavićević, Vujović, Kadić, Nikolić P, Nikolić D, Ašanin (C), Gojković M, Zečević, Cerović, Đukić

U nastavku su igrali još: Blečić, Dragićević, Raičević, Tomašević, Nikolić D, Kovačević, Đukanović

Autor: Vasilije Lalović