13.12.2020. 18:12
Trijumf za kraj polusezone

Naša ekipa je u 19. kolu Telekom 1. CFL na svom terenu savladala Petrovac rezultatom 2:1. Plavi su poveli već u 5. minutu preko Grivića, Božo Marković je u 36. duplirao prednost, dok je jedini gol za gostujuću ekipu postigao rezervista Marko Marković u 62. minutu.

FK Sutjeska - OFK Petrovac   2:1 (2:0)

Gradski stadion, Nikšić

Sudija: Miloš Bošković

1:0 Grivić 5' (as Ćetković)

2:0 Marković 36'

2:1 Marković 62'

FK Sutjeska: Giljen (C), Janjić, Grivić, Ćetković (od 67. Marušić), Eraković, Vlahović, Šofranac, Bulatović, Osmajić, Vuković M (od 56. Stijepović), Marković (od 90+4' Bojović)

Rezerve: Ličina, Đurković, Mitrović, Adrović, Bojović, Marušić, Vuković D, Stijepović

OFK Petrovac: Mugoša, Medigović (C), Savović (od 46. Vojvodić), Mikijelj, Tachibana, Ivanović, Divanović, Ražnatović (od 24. Đurđević), Ilić, Rudović, Stojanović (od 46. Marković)

Rezerve: Boljević, Marković, Đurđević, Pepeljak, Merdović, Savković, Vojvodić, Rogošić, Vasović

Plavi dolaze do prednosti u 5. minutu. Ćetković je izveo korner sa desne strane, Grivić je bio sjajan u skoku i udarcem glavom zatresao mrežu za 1:0.

U 12. minutu je Ćetković sa sredine terena poslao dugu loptu za Osmajića koji je odigrao povratni pas za Grivića, naš desni bek je uputio dobar udarac lijevom nogom i malo je nedostajalo da duplira prednost i postigne svoj drugi gol na današnjem meču.

Petrovac je prvi put zaprijetio u 18. minutu. Rudović je uputio dobar udarac sa dvadesetak metara, lopta je završila pored gola.

Dva minuta kasnije, isti igrač je šutirao iz slobodnog udarca sa same ivice šesnaesterca, Giljen je dobro reagovao.

U 27. minutu naša ekipa postiže gol koji je poništen zbog ofsajd pozicije. Ćetković je izveo slobodan udarac sa desne strane i pronašao Grivića, koji je udarcem glavom pogodio prečku. Lopta se zatim od Medigovića odbila u gol, ali je sudija Bošković na signalizaciju svog pomoćnika dosudio ofsajd.

Na isteku 29. minuta velika prilika da Petrovac dođe do izjednačenja. Tachibana je poslao loptu u prostor za Divanovića, koji je iz povoljne pozicije šutirao pored gola.

Još jedna prilika za Petrovac u 33. minutu. Tachibana je sa lijeve strane ubacio loptu za Ilića koji je šutirao, ali je mladi Vlahović sjajno izblokirao njegov udarac.

U narednom napadu, na drugoj strani se ukazala prilika za Osmajića koji je sa ivice šesnaesterca šutirao desnom nogom pored gola.

Plavi su u 36. minutu duplirali prednost. Marković je iz slobodnog udarca nastavio seriju golova i postigao svoj dvanaesti u sezoni.

U 39. minutu Osmajić je imao priliku da se upiše u listu strijelaca, kada je na centaršut Grivića šutirao desnom nogom, ali je Mugoša dobro reagovao.

Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu, prva prilika za našu ekipu. Osmajić je sa desne strane ubacio loptu za Marka Vukovića koji je prihvatio i šutirao, ali je njegov udarac izblokiran.

Na isteku 57. minuta je Grivić dobro ubaca loptu sa desne strane za Markovića, koji je šutirao ali je golman gostiju bio siguran.

U 61. minutu je Divanović poslao dobru loptu za Ilića koji je šutirao iz dobre pozicije, ali je naš kapiten odbranio loptu koja je završila u korner.

Nakon udarca iz ugla Petrovac postiže gol. Divanović je ubacio loptu, a rezervista Marko Marković udarcem glavom smanjuje prednost naše ekipe na 2:1.

U 66. minutu sjajna prilika da Plavi ponovo uvećaju prednost, ali se Osmajić, Ćetković i Marković nijesu baš najbolje snašli u situaciji tri na jedan pred golom Mugoše.

U 82. minutu nakon gužve u šesnastercu šutirao je Šofranac, ali nije bilo većih problema za Mugošu.

Marušić je u 91. minutu propustio veliku priliku da stavi tačku na meč kada je na centaršut Markovića šutirao preko gola iz povoljne pozicije za pogodak.

Naši momci su u nadoknadi imali još jednu priliku kada je Stijepović dobro povukao kontru, ali nije uputio pravovremen pas ka svojim napadačima.

Naša ekipa je jesenji dio šampionata završila na 3. mjestu.

U 19 odigranih mečeva, ukupno smo osvojili 30 bodova sa 8 pobjeda, 6 remija i 5 poraza.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska