19.4.2023. 21:32

Plavi su danas kraj Bistrice dočekali i savladali Dečić u prvom meču polufinala Kupa Crne Gore.

Sutjeska-Dečić 3:1 (1:0)

Stadion kraj Bistrice, Nikšić

1:0 Striković (as Živković) 34'
2:0 Conraad (pen) 69'
2:1 Camaj 83'
3:1 Pajović (as Grivić) 84'

Sutjeska: Ličina (C) (G), Matanović, Bilali, Vučić, Strikovć, Conraad, Babić, Krstović, Eraković, Živković, Grivić.

Rezerve: Giljen (G), Marković, Sahli, Nikolić  J., Fahd-T, Đinović, Stijepović, Pajović, Đurković, Vuković.

Dečić: Marković (G), Sass Petrazzi, Šarkić, Vušurović, Ujkaj, Cmiljanić, Vucaj, Božović, Pešukić, Tući, Gjelaj (C).

Rezerve: Velimirović (G), Jovanović, Marković, Marušić, Camaj, Bajović, Stanišć, Dresaj, Lulgjuraj.

Naši momci su u meč protiv Dečića ušli vrlo sigurno i od samog starta duela preuzeli inicijativu.

Već nakon četiri minuta igre viđena je prva prijetnja po gol gostiju kada je Matanоvić pogodio stativu. U 10. minutu Krstović je oprobao šut sa ivice kaznenog prostora, ali lopta završava pored gola. Isti igrač minut kasnije započinje kontru, dodaje loptu Conraadu koji mu odigrava dupli pas, Srđan je imao stopostotnu priliku, ali golman Marković brani.

Zatim su uslijedile šanse u kojima su Matanović, Grivić, Živković mogli da dovedu Plave u vođstvo, ali pogodaka nije bilo.

Ipak, naši momci u 34. minutu uspijevaju da sruše odbrambeni bedem gostiju. Matanović šalje dugu dijagnalu ka Živkoviću koji prolazi po desnoj strani, upošljava Vuka Strikovića koji postiže gol za 1:0.

Drugo poluvrijeme ekipa iz Tuzi počinje nešto agresivnije u odnosu na prvih 45 minuta, ipak bez izglednijih situacija za pogodak.

U 67. minutu Striković prolazi po desnoj strani, ulazi u zonu šuta, ipak šalje loptu ka Sahliju koji nakon kontakta sa jednim igračem Dečića pada u kaznenom prostoru, a sudija Vujović disuđuje najstrožiju kaznu. Odgovornost preuzima Tayrone Conraad koji postiže pogodak za 2:0.

Iako bez većih prilika za gol, gosti iz Tuzi postižu pogodak u 83. minutu nakon što je Camaj posle centaršuta bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru i smanjio prednost Plavih.

Ipak, samo minut kasnije, rezervista Igor Pajović sa oko 20 metara od gola šutira i postiže atraktivan pogodak za konačnih 3:1.

Revanš je zakazan za dvije sedmice, a našu ekipu u nedjelju od 18h očekuje gostovanje ekipi Iskre u okviru 31. kola Meridianbet 1.CFL.

Autor: Dragoslav Bajović / FK Sutjeska