6.4.2022. 18:38
Trijumf protiv Podgorice na DG areni

Pobjeda na otvaranju poslednjeg kruga šampionata - Plavi su savladali Podgoricu četvrti put ove sezone u okviru Telekom 1. CFL.

Današnji meč na DG areni završen je rezultatom 0:1, a trenutak odluke dogodio se u 31. minutu kada je Cicmil nesmotrenom reakcijom zatresao svoju mrežu.

Utakmicu je obilježio i povratak Dragan Grivića, koji je danas upisao prve minute na terenu na zvaničnim utakmicama, nakon teške povrede koju je zadobio u susretu sa Jezerom, u 3. kolu šampionata.

Podgorica - Sutjeska 0:1 (0:1)

Telekom 1. CFL R28/36

Stadion DG arena, Podgorica

0:1 Cicmil AG (as Knežević) 31'

FK Podgorica: Ivezić - Ukšanović, Čelebić (C) (od 73. Joković), Cicmil, Đajić, Krivokapić M (od 73. Mrvaljević), Maraš, Boljević, Sentoku (od 86. Adrović), Krivokapić A (od 46. Muharemović), Bajović (od 62. Terzi)

Rezerve: Nikić, Muharemović, Mrvaljević, Adrović, Bulatović, Prelević, Terzi, Joković, Božović

FK Sutjeska: Giljen (C) (od 26. Ličina)- Janjić (od 62. Pajović), Drešković, C.Augusto, Nikač (od 62. Marković), Vlahović, Drinčić, Bubanja, Vučić, Knežević (od 46. Eraković), Jovović (od 90+3' Grivić)

Rezerve: Ličina, Grivić, Pajović, Mitrović, Eraković, Dubljević B, Marković, Stijepović, Z.Alharaish

Utakmicom između Podgorice i naše ekipe, otvoren je poslednji, četvrti krug takmičenja u okviru Telekom 1. CFL za sezonu 2021/2022.

Na baš sadržajno prvo poluvrijeme koje su obilježila dva detalja - autogol Cicmila u 31. minutu i povreda našeg kapitena nakon duela sa Krivokapićem na isteku 4. minuta.

Giljen je pokušao da nastavi, ali je ipak uz bolnu grimasu napustio teren u 26. minutu kada je umjesto njega ušao Ličina, koji je preuzeo kapitensku traku.

Trenutak odluke dogodio se u 31. minutu - Jovović je fenomenalno uposlio Kneževića koji je bio brži od defanzivaca Podgorice, ubacio oštru loptu sa desne strane, a Cicmil nesmotrenom reakcijom zatresao svoju mrežu.

U drugom poluvremenu su se ređale šanse ispred gola Ivezića, naši momci su propustili veliki broj prilika i pravo je čudo kako je na kraju ostalo "samo" 0:1.

Bubanja je u 51. minutu fenomenalno uhvatio volej iz okreta, iz velike udaljenosti i malo je nedostajalo da postigne evrogol.

U 54. minutu je Janjić centrirao sa lijeve strane, Vlahović se odlično ubacio i šutirao glavom sa pet metara, Ivezić fenomenalno intervenisao.

Dva minuta kasnije, isti akteri samo zamijenjene uloge - Vlahović je odigrao povratnu loptu, Janjić šutirao pored gola sa ivice šesnaesterca.

U 64. minutu novi prodor Vlahovića po desnoj strani, još jedan dobar pas, ali ovaj put Marković šutira pored gola sa pet metara.

Marković u 67. minutu šutira iskosa sa desne strane nakon asistencije Erakovića, Ivezić odbija u korner.

Jovović je izveo udarac iz ugla, Drinčić dobro skočio i sa druge stative vratio loptu, Markoviću malo nedostajalo da zatrese mrežu.

Domaći su pokušavali nešto da naprave nakon prekida, ali nije bilo veće opasnosti po Giljena, a zatim i Ličinu.

Naši momci su u sudijskoj nadoknadi imali još dvije prilike da dođu do ubjedljivijeg trijumfa, ali Eraković i Marković nisu bili precizni u završnici.

U narednom kolu, Plavi će na stadionu kraj Bistrice dočekati Zetu. Taj meč je zakazan za nedjelju.

Autor: Vasilije Lalović