1.2.2020. 17:26
Trijumf protiv Igmana

Naši momci su ostvarili još jednu pobjedu u okviru priprema za nastavak sezone. Ovaj put su savladali ekipu Igmana rezultatom 3:1. Golove za naš tim su postigli Marušić, Janković i Božović, dok je jedini gol za Igman postigao Fočo.

FK Sutjeska – FK Igman  3:1 (1:0)

1:0  Aleksa Marušić 28' ( as. Kojašević)
2:0  Branislav Janković 54' (as. Božović)
2:1  Admir Fočo 77'
3:1  Bojan Božović 88' (as. Marković)

FK Sutjeska: Giljen (C), Grivić, Kojašević, Janković, Nikolić, Eraković, Osmajić, Bubanja, Marušić, Vučić, Vlaisavljević

Igrali su još: Ličina, Janjić, Nedić, Dubljević B, Bojović, Božović, Vuković, Marković i Cicmil

FK Igman: Jamaković, Fočo, Kišić, Hota, Šehić, Kašić, Šubo, Alikadić, Lukomirak, Pendek, Graho

Igrali su još: Pajaziti, Grlica, Hamzić, Podrug, Hero, Omanović, Hebibović, Kuduzović, Alešević

Nakon nešto mirnijeg početka sa obje strane, prva interesantna dešavanja na terenu viđena su u 20. minutu.

Kojašević je centrirao desnom nogom, Vlaisavljević iz prve šutirao i pogodio stativu. Na odbijenu loptu je natrčao Janković, ali je njegov udarac zaustavio Jamaković.

U 23. minutu igrači Igmana su imali prvu priliku za gol. Sa lijeve strane je centrirao Fočo i pronašao Šehića koji je šutirao desnom nogom, ali je Giljen zaustavio njegov udarac.

Plavi dolaze do prednosti u 28. minutu. „Piksi“  je izveo slobodan udarac sa desne strane, poslao odličan centaršut, a u skoku je najbolji bio Marušić koji glavom postiže gol za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo izrazitih prilika za gol, pa se rezultat nije mijenjao.

U 54. minutu naša ekipa povećava prednost na 2:0. Bojan Božović je sjajnom dubinskom loptom pronašao Jankovića koji je izašao sam ispred golmana, iskusno ga lobovao i postigao gol desnom nogom od stative.

U 68. minutu sudija je nakon navodnog igranja rukom Nedića dosudio penal za Igman. Udarac sa jedanaest metara je izveo Lukomirak. Šutirao je u donji lijevi ugao gola ali je Ličina fenomenalno odbranio i još jednom potvrdio odličnu formu iz završnice prvog dijela sezone.

Ipak, u 77. minutu dolazi do promjene rezultata. Omanović je probio po lijevoj strani i centrirao, Fočo je šutirao ali je njegov udarac izblokirao Cicmil. Lopta se odbila do istog igrača, koji je iz drugug pokušaja sa 6-7 metara udarcem pod prečku smanjio na 2:1.

Konačan rezultat postavljen je u 88. minutu. Mladi Bojović je oduzeo loptu i pronašao Markovića koji je proslijedio do Božovića, a Bojan je rutinski sproveo loptu u mrežu.

Naredni meč u Međugorju naša ekipa će odigrati u utorak, protivnik je NK Rudeš.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska