17.9.2022. 22:35
Trijumf protiv Arsenala za prvo mjesto na kraju prvog kruga šampionata

Plavi su na stadionu kraj Bistrice savladali tivatski Arsenal rezultatom 2:1 i preuzeli prvo mjesto na tabeli Meridianbet 1. CFL na kraju prvog, od četiri kruga šampionata.

Do prednosti smo došli golom Vučića nakon asistencije Matanovića u 33. minutu.

Gosti su izjednačili preko Montenegra u 48. , da bi dva minuta kasnije Grivić centrirao, a Vuković pogodio za pobjedu pred odlazak na reprezentativnu pauzu.

Naša ekipa je u prvih devet kola osvojila 17 bodova, koliko imaju Budućnost i Dečić, ali se nalazi na prvom mjestu zbog najbolje gol razlike u međusobnim duelima.

Sutjeska - Arsenal  2:1 (1:0)

Meridianbet 1.CFL

Stadion kraj Bistrice, Nikšić

1:0 Vučić (as Matanović) 33'
1:1 Montenegro 48'
2:1 Vuković (as Grivić) 50'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Grivić, Krstović, Conraad (od 79. Kalezić), Matanović (od 70. Tučević), Eraković (od 90+2' Đinović), Drinčić, Vučić (od 70. Sahli), Vuković (od 70. Pajović), Stijepović, Babić

Rezerve: Ličina, Rudović, Pajović, Tučević, Vlahović, Đinović, Milić, Kalezić, Sahli

FK Arsenal: Nikić - Čelebić (od 46. Todorović), Dašić (od 75. Dragićević), Bakić, Montenegro, Manojlović (C), Mršulja (od 75. Mirković), Došljak (od 46. Bulatović), Muhović, Marković (od 75. Pepić), Čavor

Rezerve: Baltić, Dragićević, Rašo, Stešević, Mirković, Mršulja, Todorović, Bulatović, Pepić

Dominacija naše ekipe u prvom poluvremenu, veliki broj izuzetnih prilika za gol i na kraju "samo" 1:0 pred odlazak na odmor.

Sve je počelo već u 2. minutu kada Matanović nakon odlične kombinacije sa Erakovićem šutira preko gola sa desetak metara.

U 24. minutu Matanović centrira sa lijeve strane, Vučić šutira, Nikić dobro brani.

Pet minuta kasnije fenomenalan trk Vukovića sa svoje polovine do kaznenog prostora gostiju, zatim odličan pas za agilnig Vučića koji sa pet metara šutira preko gola.

Krstović u 32. minutu šalje loptu preko odbrane Arsenala, Eraković izlazi ispred Nikića koji odlično brani, zatim se lopta još jednom odbila do našeg veziste - njegov drugi pokušaj su igrači gostiju blokirali na gol liniji. Ni tu nije bio kraj akcije, već je Vučić iskosa sa desne straje šutirao i pogodio stativu.

Plavi u 33. minutu dolaze do prednosti. Odlična duga lopta Matanovića preko odbrane gostiju, Vučić rutinski vara Nikića.

Do kraja prvog poluvremena dvije velike prilike imao je Konrad u 35. i 44. minutu, ali je danas izvanredni Nikić izašao kao pobjednik u obje situacije "jedan na jedan".

Kada je riječ o napadima gostiju u prvom dijelu, jedino je vrijedan pomena pokušaj Bakića nakon uigrane kombinacije iz kornera u 16. minutu, ali je Drinčić odlično izblokirao.

Ipak, u 48. minutu Arsenal dolazi do izjednačenja. Nakon slobodnog udarca sa lijeve strane, lopta se odbila do dobro postavljenog Montenegra koji je pogodio za 1:1.

Nakon samo dva minuta naši momci vraćaju prednost - centaršut Grivića sa desne strane, Vuković se odlično snašao i savladao Nikića za konačnih 2:1 i pobjedu za kraj prvog, od četiri kruga šampionata.

Na isteku 58. minuta odlična akcija Plavih, ali Eraković u završnici šutira preko gola iz izgledne pozicije.

Do kraja je još imao priliku i Eraković posle kornera Sahlija, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Nakon današnje utakmice slijedi reprezentativna pauza, a naša ekipa će u narednom kolu dočekati Jedinstvo.