2.10.2021. 21:35
Trijumf na DG Areni za +9

Pobjeda na otvaranju drugog kruga takmičenja u okviru Telekom 1. CFL - naša ekipa je bila bolja od Podgorice na DG Areni, rezultatom 1:2 i sada prvim pratiocima na tabeli Iskri i Mornaru bježi devet bodova.

Golove za našu ekipu postigli su Darko Nikač u 7. i Nikola Janjić iz penala u 43. minutu, dok je jedini gol za Podgoricu postigao Matija Krivokapić u 37. minutu.

FK Podgorica - FK Sutjeska  1:2 (1:2)

Telekom 1. CFL R10/36

Podgorica, DG Arena

0:1 Nikač 7'
1:1 Krivakapić M 37'
1:2 Janjić 43' (P)

FK Podgorica: Ivezić, Ukšanović, Đajić (C), Muharemović, Vujović, Krivokapić M (od 78. Sentoku), Maraš (od 78. Jovanović), Boljević, Bulatović, Popović (od 65. Adrović), Suzuki

Rezerve: Nikić, Vuković, Sentoku, Adrović, Pejović, Boričić, Krivokapić A, Jovanović

FK Sutjeska: Ličina (C) - Janjić (od 90. Bojović), Drešković, C. Augusto, Nikač (od 86. Marušić), Eraković (od 73. Bubanja), Vlahović, Drinčić, Zoćević (od 90. Matanović), Stijepović, Jovović (od 90. Raičević)

Rezerve: Dubljević R, Matanović, Marušić, Bojović, Bubanja, Vuković M, Marković, Vučić Ma, Raičević

Meč je počeo onako kako se samo poželjeti može, prva prilika i pogodak već u 7. minutu - izvanredan pas Drinčića za Stijepovića koji se ubacio i uputio centaršut. Na pravom mjestu bio je Nikač i iz drugog pokušaja savladao Ivezića.

U natavku prvog poluvremena domaći igrači su pokušavali uglavnom nakon prekida, ali nije bilo opasnosti po Ličinu sve do 37. minuta, kada je Krivokapić nakon centaršuta Ukšanovića poravnao na 1:1.

Plavi u 43. minutu dolaze do nove prednosti. Janjić je sigurno izveo udarac sa bijele tačke, nakon prekršaja Ivezića nad Jovovićem u kaznenom prostoru domaćih. Prethodno je strijelac Janjić izvanredno uposlio Jovovića, koji je uspio da stigne do lopte prije golmana domaćih.

U drugom poluvremenu još bolje izdanje naše ekipe, kontrolisali smo dešavanja na terenu i stvorili veliki broj prilika koje smo promašili, pa smo do samog kraja morali da strepimo za tri nova boda.

Prva kolosalna šansa u 63. minutu, Jovović je nakon prodora po lijevoj strani odigrao povratni pas za Erakovića koji šutira preko gola sa desetak metara.

Dvanaest minuta nakon toga, Janjić je imao priliku iz slične pozicije nakon pasa Vlahovića, ali nije najbolje zahvatio loptu.

Sentoku je u 85. minutu ozbiljno zaprijetio udarcem sa distance, ali je Ličina odlično reagovao.

U 89. odličan kontra napad naše ekipe - Jovović je povukao loptu i uposlio Marušića koji je zaobišao Ivezića i šutirao, ali je Vujović u poslednjem trenutku uklizao i izbacio loptu sa gol linije.

Podgorica je mogla doći do izjednačenja u poslednjim trenucima meča, tačnije petom minutu sudijske nadoknade, ali je Ličina nakon udarca Adrovića glavom bravuroznom intervencijom sačuvao svoju mrežu i tri boda našoj ekipi.

Nakon 10. kola slijedi reprezentativna pauza, na koju Plavi idu kao prvoplasirana ekipa sa 26 osvojenih bodova, devet više od drugoplasirane Iskre i Mornara.

U narednom kolu, naša ekipa će na svom terenu dočekati Zetu. Taj meč je na programu 16. oktobra.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska