29.2.2020. 17:32
Težak poraz Plavih u Pljevljima

Naša ekipa pretrpjela je ubjedljiv poraz (5:1) na gostovanju Rudaru. Iako smo bili oslabljeni zbog povreda, iako smo od 5. minuta igrali sa golom minusa i igračem manje i iako je Marko Ćetković napustio igru tokom prvog poluvremena, to nikako ne može biti opravdanje za katastrofalan rezultat i pet golova u mreži našeg kapitena.

5:1 Darko Bulatović (AG) 83'

FK Rudar: Helić, Tomašević (C), D. Marković, Faria, N. Marković, Kašćelan, Stijepović, Ćuković, Vujačić, Seratlić, Janketić
Rezerve: Kaltak, Racković, Perišić, Mrdak, Tahirović, Golubović, Krasić

FK Sutjeska: Giljen (C) - Grivić, Šofranac, Ciger - Bubanja, Janković, Vlaisavljević, Ćetković, Vučič - Božović, Nikolić
Rezerve: Ličina, Janjić, Nedić, Eraković, Bulatović, Dubljević, Marković

Već u 5. minutu meča viđena je situacija koja je mnogo uticala na dalji tok dešavanja u ovom susretu.

Šofranac je napravio prekršaj u šesnaestercu, a sudija Savović je procijenio da naš igrač nije imao namjeru da dođe do lopte, već da faulira protivničkog fudbalera, pa mu je uz dosuđenu najstrožiju kaznu pokazao i direktni crveni karton. Tiago Faria je postigao gol sa bijele tačke.

Na drugi gol se čekalo do 22. minuta kada je Igor Ćuković, nekadašnji naš fudbaler, postigao gol za 2:0.

U nastavku prvog poluvremena Plavi su preuzeli terensku inicijativu i imali loptu u svom posjedu, ali sa igračem manje nije bilo lako doći do većih prilika za gol.

Početkom drugog poluvremena Vujačić postiže gol za 3:0.

U 50. minutu utakmice Marko Vučić iz penala postiže jedini gol za našu ekipu.

Do kraja susreta Rudar postiže još dva pogotka.

Faria je u 57. minutu još jednom bio siguran sa bijele tačke.

Konačan rezultat je postavljen u 83. minutu kada je nakon udarca Stijepovića sa dvadesetak metara, lopta zakačila Bulatovića, prevarila Giljena i završila u mreži.

Ovo je najteži poraz Plavih još od 23. aprila 2016. godine, kada je Budućnost slavila u Nikšiću 4:0.

U narednom kolu Telekom 1. CFL očekuje nas meč protiv Podgorice na domaćem terenu. Taj meč je na programu 7. marta od 14:30 časova.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska