4.11.2020. 19:50
Telekom 1. CFL: Poraz u Danilovgradu

Naša ekipa je ubjedljivo poražena od Iskre u susretu 12. kola Telekom 1. CFL. Golove na današnjem meču su postigli Boričić u 6., zatim Milić u 64. i Petrović u 85. minutu.

FK Iskra - FK Sutjeska  3:0 (1:0)

Stadion braće Velašević, Danilovgrad

Sudija: Radoje Pajović (Podgorica)

1:0 Boričić 6'
2:0 Milić 64'
3:0 Petrović 84'

FK Iskra: Kordić, Kato, Kumburović, Malešević, Šahman (od 49. Orlandić), Milić (od 78. Petrović), Boričić (od 78. Rogošić), Šaletić (od 90. Tadić), Đurišić, Drinčić (C), Vuković (od 78. Mandić)

Rezerve: Radusinović, Petrović, Obradović, Lakić, Orlandić, Rogošić, Mandić, Jovanović

FK Sutjeska: Giljen (C), Grivić, Kojašević, Adrović, Ćetković (od 70. Marušić), Eraković, Bulatović, Dubljević (od 39. Janjić), Osmajić, Stijepović (od 59. Vuković M), Cicmil (od 70. Bubanja)

Rezerve: Ličina, Janjić, Pajović, Mitrović, Janković, Bubanja, Marušić, Vuković M, Vuković D

Iskra dolazi do prednosti već u 6. minutu. Boričić je dobio loptu u prostor od Milića, dobro istrčao i savladao Giljena udarcem sa desetak metara.

U 10. minutu velika prilika da Iskra duplira prednost. Šaletić je nakon centaršuta Boričića šutirao, Giljen je odbranio njegov udarac, nakon toga je lopta pogodila prečku i završila u naručju našeg kapitena.

Igrao se 16. minut kada se Grivić dobro ubacio po desnoj strani i centrirao, ali je lopta završila preko gola.

Dva minuta kasnije je Adrović šutirao glavom nakon centaršuta Kojaševića sa lijeve strane, ali je lopta i nakon njegovog pokušaja završila preko gola.

U 22. minutu je Ćetković izveo korner sa desne strane, Eraković je sa prve stative proslijedio loptu dalje, Bulatović je šutirao glavom, ali je Kordić bez većih problema zaustavio njegov udarac.

Kojašević je u 34. izveo slobodan udarac sa desne strane iz dobre pozicije, ali je visoki Milić bio dobro postavljen i glavom je izbacio loptu.

Kato je na isteku 37. minuta izveo prekid sa lijeve strane, Giljen je bio dobro postavljen i uhvatio loptu.

Naši igrači su odmah dobro izašli, Giljen je poslao sjajnu loptu koja je došla do brzonogog Osmajića, on je ušao u kazneni prostor domaćih i šutirao lijevom nogom, ali je Kordić dobro intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Eraković je u 42. minutu nakon odbijene lopte šutirao sa nešto više od dvadeset pet metara, ali je lopta završila visoko preko gola.

Već u prvom minutu drugog poluvremena opasnost ispred gola domaćih. Janjić je ubacio loptu sa lijeve strane, Kato je nije baš najbolje zahvatio, ali niko od naših igrača nije bio na pravom mjestu pa je Kordić uhvatio loptu.

U 58. minutu Ćetković je sa lijeve strane ubacio loptu za Grivića koji je dobro prihvatio, ali ne i dobro zahvatio prilikom udarca lijevom nogom i lopta je završila pored gola.

U 62. minutu velika prilika da Plavi dođu do izjednačenja. Nakon sjajne kombinacije Kojaševića i Vukovića po desnoj strani, Osmajić je šutirao sa desetak metara ali nije bio precizan i lopta je završila preko gola.

Dva minuta kasnije je uslijedila kazna. Ivan Vuković je izveo korner sa desne strane i pronašao Milića koji je udarcem glavom sa pet metara zatresao mrežu Giljena za 2:0.

Plavi su u 70. minutu imali priliku da se vrate u meč. Adrović je sa desne prebacio loptu na drugu stranu za Marka Vukovića, on je odigrao povratni pas za Osmajića koji je šutirao, ali je Kumburović izblokirao njegov udarac.

U 75. minutu Marko Vuković centrira sa desne strane, golman domaćih je odbio, zatim je Bubanja šutirao preko gola sa ivice šesnaesterca.

Samo minut kasnije još jedan centaršut rezerviste Vukovića sa desne strane, uputio je dobru loptu ka golu domaćih, ali Osmajić nije uspio da je zahvati glavom.

U 84. minutu Iskra stavlja tačku na ovaj meč. Petrović je sa lijeve strane ubacio za Mandića koji mu je petom lijepo ostavio loptu, a Petrović je sa nešto više od pet metara udarcem špicem zatresao mrežu.

U 90. minutu Kojašević je izveo slobodan udarac sa dvadeset pet metara, ali je lopta završila visoko preko gola.

U poslednjim trenucima meča, na isteku 93. minuta mladi Janjić je pokušao iskosa sa lijeve strane, ali je i nakon njegovog udarca lopta završila preko gola.

U narednom, 13. kolu Telekom 1. CFL, Plavi će dočekati ekipu Jezera. Taj meč je zakazan za nedjelju.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska