7.8.2018. 14:42
Svečano otvoren memorijal "Milan Mika Zirojević"

Danas je i zvanično otvoren prvi međunarodni U14 fudbalski memorijalni turnir "Milan Mika Zirojević", a odigrane su četiri utakmice u grupama A i B.

Plavi pioniri ubjedljivo su pobjedili ekipu Vllaznie iz Albanije rezultatom 4:1 u prvom kolu grupe A.

Gol za goste postigao je Qerpiku u 27 minutu, dok je za naš tim het-trik postigao Dragićević golovima u 35. 60. i 69. minutu, a Aničić je bio precizan u 65. minutu.

Naša ekipa počela je u sledećem sastavu: Kilibarda, Bojović, Veličković, Papović, Caković, Šapurić, Nikolić, N. Međedović, Dragićević, Aničić (C) i Goranović. Igrali su još: Mrvošević, Roganović, Đukanović, A. Međedović, Radojević i Roćenović.

KF Vllaznia nastupila je u sledećem sastavu : Kiri, Amuli, Roko, Kulli, Jahja, Avollia, Tafili, Qokthi, Bebeziqi, E. Kola, i L. Kola. Igrali su još: Qerpiku, Kopliku, Zaganjori, Jukaj, Dodaj i Leka.

Izabranici Slaviše Mirkovića slavili su i više nego zasluženo, pošto su dominirali tokom cijelog meča, a pored četiri pogotka, stvorili su još pregršt prilika...

U drugom meču grupe A snage su odmjerili HŠK Zrinjski - FK Vardar, a pobjedio je tim iz Mostara poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca 7:6, dok je u regularnom dijelu rezultat bio 1:1 (0:0). Gol za ekipu Zrinjskog postigao je Antonio Zovko u 62. minutu, dok je gol za fudbalere iz Makedonije postigao Besart Gudjufi u 69. minutu susreta.

HŠK Zrinjski je počeo u sledećem sastavu: Pušić, Milićević, Rotim, L. Zovko, Čule (C), Pandza, Mandić, Čubela, Mikulić, Šakota i B. Zovko. Igrali su još: Blažević, Stanković, A. Zovko, Vazgeč, Kudić i Glavina.

Izabranici Bojana Džinovskog počeli su u sledećem sastavu: Angelov, Ljušev, Pavreski, Karovski, Miloševski (C), Janevski, Popov, Došev, Ibraim, Hajdari i Gudjufi. Igrali su još: Serafimov, Ančeski, Perkovski, Stojanovski, Georgievski, Bogdanovski i Gigov.

Sjutra u 9 časova, sastaće se poraženi iz ova dva duela, odnosno FK Vllaznia - FK Vardar, dok će pobjednici, odnosno FK Sutjeska - HŠK Zrinjski igrati sjutra od 17 časova.

U grupi B odigrana su dva meča prvog kola memorijalnog turnira "Milan Mika Zirojević".

Pioniri Željezničara savladili su svoje vršnjake iz Srbije, ekipu Crvene Zvezde rezultatom 2:0. Strijelci za fudbalere iz Sarajeva bili su Armin Karišik u 22. i Riad Mašala u 50. minutu.

Tim iz Sarajeva nastupio je u sledećem sastavu: Bjelica, Otajagić, Halilović, Kobašević, Durić, Brković, Karišik, Trnka (C), Mašala, Hrkalo i Jaganjac. Igrali su još: Martinović, Rastoder, Behlil, Kočević i Husić.

FK Crvena Zvezda izašla je na teren sa sledećih startnih 11: Borjan, Lekić, Rodić, Radović, Medan, Bugarin, Bošković, Goldin (C), Veselinović, Brajić i Mišić. Igrali su još: Anđelković, Kosanović, Bakić, P. Janošević, S. Janošević i Vukdragović.

U drugoj utakmici grupe B igrali su FK Budućnost - Puškaš Akademia FC, a ubjedljiv je bio tim iz Mađarske rezultatom 6:1. Pogotke za fudbalere Puškaša postigli su : Gruber het-trik (3', 8', 70' ), Perfetto je pogodio 28. min, Kocsis u 34. min i Sarkozi u 41. minutu. Počasni gol za Podgoričane postigao je kapiten Ćetković u 50. minutu.

FK Budućnost počela je u sledećem sastavu: Domazetović, Prelević, Saveljić, Ćetković (C), Živković, Dakić, Asović, Barović, Globarević, Perišić i Vulanović. Igrali su još: Radoman, Radonjić, Ljuljđuraj, Dragović, Vujošević i Knežević.

Izabranici Nagu Norberta počeli su u sledećem sastavu: Pecsi, Szalai, Farkash, Koch, Pataki, Kiss (C), Bakti, Szijjarto, Kocsis, Gruber i Perfetto. Igrali su još: Banyai, Mitring, Szekeres, Sarkozi, Csaki i Babos.

Baš kao i u grupi A, tako i u grupi B, u borbi za treće mjesto u grupi sastaju se poražene ekipe - FK Crvena Zvezda - FK Budućnost (meč je zakazan za sjutra od 10:30h), dok se pobjednici, u ovom slučaju to su ekipa Željezničara - Puškaš Akademia, bore za nastup u finalu turnira, a njihov susret zakazan je sjutra za 18:30h.

Autor: Boris Kankaraš