9.7.2015. 21:11
Sutjeska se oprostila sa stilom

Sutjeska se sa stilom oprostila od evropske scene, ali je platila ceh očajnog izdanja u posljednjih pola sata prvog meča. Tih 0:3 bili su, ipak, nenadoknadivi u revanšu...

Pokazali smo da smo mogli da eliminišemo Debrecin. Ali, tako je to kada na ozbiljnu utakmicu putujete autobusom 12 sati, kada za 1.200 metara nadmorske visine siđete na 80 metara. Mi smo drugo kolo izgubili u trenutku kada su nas umor i visinska razlika u prvom meču dotukli. O tome je neko morao da vodi računa, a ne igrači – rekao je kapiten Jovan Nikolić.

Bila je to i poruka čelnicima kluba da se ozbiljnije posvete poslu i timu, te da ne dozvole da se generacija, koja je osvojila dvije titule u posljednje tri godine potpuno razbije i nestane. To su u prolazu dobacivali i ostali igrači, kojima je žestoko zasmetalo i što se niko od ljudi iz kluba nakon meča nije pojavio među njima, u svlačionici.

Sutjeska je u revanšu mogla i do senzacije, ali su gosti imali dva zicera, kod 0:0 i 1:0, tako da su i djelimično i oni krivi što je utakmica ušla u neizvjesnu završnicu.

Sparno vrijeme i rezultat iz prvog meča potpuno su diktirali ritam revanša, posebno u prvom poluvremenu. Debrecin povučen, sa osnovnim ciljem da ne primi gol i uđe u probleme, igrači Sutjeske sa loptom u nogama, ali bezopasni.

Tri puta su u prvom dijelu probili mađarski blok, ali za 19-godišnjeg Miloša Vučića evropske utakmice još su, izgleda, preveliki izazov. Jednom je umjesto na gol krenuo da u stranu vara golmana, drugi put je promašio loptu sa sedam-osam metara iskosa sa desne strane. Oba puta Draško Božović je imao dobra rješenja iz sredine terena. Opasan napad imao je i bek Stijepović, ali samo do završnog udarca – preko gola, iz pozicije koja je mogla da zabrine golmana gostiju.

U takvom ritmu čekala se greška, a prvi su je dočekali igrači Debrecina. Šofranac je poklonio loptu Šakaljiju, koji je odmah lansirao Sidibea, ali je korpulentno-nezgrapni napadač Debrecina gađao preko gola sa 7-8 metara.

Promašaj je kažnjen u 53. minutu. Raspoloženi Božović lansirao je dugom loptom Fukujia Masata, a Japanac odapeo sa ivice šesnaesterca u lijevi ugao – 1:0, javila se nada.

Devet minuta kasnije moglo je da bude 2:0, ali je Stijepović, koji je povukao kontru, zamalo zakasnio na ubacivanje Masata.

Mađarski fudbaleri nisu, ipak, podlegli pritisku, i minimalan zaostatak im je bio podnošljiv. Smirili su igru, baš kao u prvom poluvremenu, s tim da su bili i opasni. Izuzetno opasni.

Šansu da riješi dvoboj imao je Sidibe, koji je, međutim, sa peterca poslao loptu preko prečke, nakon što je Radović odbranio šut Varge.

Nedugo zatim Radović je čudesno zaustavio šut Bodija i dao šansu saigračima da krenu u posljednje juriše.

Deset minuta prije kraja meč se “zakuvao”. Lopta je pogodila Korhuta u ruku na putu ka petercu, a Draško Božović u posljednjem meču za Sutjesku realizovao penal.

Bilo je vremena, pokušao je rezervista Karadžić da donese produžetke. Ipak, ne događa se svaki dan da se za pola sata nadoknade tri gola.