23.7.2023. 22:50
Striković donio trijumf protiv Jezera u prvom kolu

Plavi su pobjedom otvorili novu sezonu u okviru Meridianbet 1. CFL - naši momci su u prvom kolu savladali Jezero u Beranama minimalnim rezultatom.

Jedini gol postigao je Vuk Striković u 15. minutu.

Jezero - Sutjeska Meridanbet 0:1  (0:1)

Meridanbet 1. CFL  01/36

Gradski stadion, Berane

0:1 Striković 15'

Jezero: Kastratović - Barreto (od 56. Aranda), Imamović, Jovićević (C), Škrijelj (od 73. Osmanović), Tošković, Šimun (od 83. Radenović), Kontić, Stijepović, Bošković (od 73. Naoaki), Vuković (od 73. Julević)

Rezerve: Asanović, Osmanović, Redžepagić, Aranda, Naoaki, Radenović, Julević, Šabović, Mugoša

Sutjeska Meridanbet: Ličina (C) - Žižić (od 46. Šaletić), Rudović (od 64. Simić),  Pajović (od 46. Grivić), Krstović, Striković (od 75. Mesmary), Đinović, Pavlović, Vuković, Živković (od 46. Matanović), Nikolić

Rezerve: Dubljević, Grivić, Matanović, Đurković N, Šaletić, Simić, Damjanović, Aničić, Mesmary

Prvi udarac ka golu protivnika naši momci su uputili u 11. minutu, kada je Živković iz slobodnog udarca pogodio samo živi zid.

Plavi su došli do prednosti u 15. minutu. Šimun je pogriješio u namjeri da vrati loptu svom golmanu, a to je znalački iskoristio Vuk Striković i rutinski lobovao Kastratovića za 0:1.

Upravo Šimun minut kasnije šutira na drugoj strani sa dvadesetak metara, ali je naš kapiten Ličina dobro intervenisao.

U ne baš sadržajnom prvom poluvremenu, po izuzetno teškom terenu na stadionu u Beranama, do odlaska na odmor nije bilo većih prilika ni na jednoj strani.

Na startu drugog poluvremena naš sef stručnog štaba Nenad Brnović, izvršio je tri izmjene. U igru su ušli Grivić, Matanović i Šaletić umjesto Pajovića, Živkovića i Žižića.

Matanović je u 48. minutu oprobao udarac sa dvadesetak metara, nije bilo većih problema za golmana Jezera.

Nakon toga nije bilo uzbuđenja sve do 80. minuta, kada je Šimun sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola.

U narednom napadu na drugoj strani, Šaletić nakon centaršuta Grivića šutira glavom pored gola.

Mesmary je u 90. minutu propustio veliku priliku da postigne gol - njegov udarac sa pet metara odbranio je Kastratović.

U narednom kolu, za sedam dana, očekuje nas još jedno gostovanje i susret sa Mornarom na Topolici.

Prije toga, već u četvrtak dočekujemo Santa Colomu u prvom meču drugog kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija. Utakmica na DG areni počinje u 21h, uz prenos na RTCG.