25.5.2019. 20:00
Slavlje Plavih Pod Goricom

U suretu posljednjeg kola Prve Telekom lige, bez rezultatskog značaja, Plavi su u Podgorici uspjeli da savladaju Budućnost rezultatom 0:2 i tako potvrde dominaciju našeg tima u crnogorskom fudbalu.

Izabranici Nikole Rakojevića uspjeli da budu konkretniji i pobjedom završe sezonu u kojoj su se okitili četvrtom titulom prvaka države.

Prvu veliku priliku na meču imali su domaći igrači, kada je u 22. minutu Dušan Bakić uposlio Milivoja Raičevića, ali je ovaj sa par metara gađao preko gola.

Naša ekipa je pokušala iz nekoliko poluprilika, a do gola je stigla u 38. minutu. Po lijevoj strani je prošao Marko Vučić kada je probao da uputi šut ka golu, lopta se odbila od jednog igrača Budućnosti do Milutina Osmajića, koji je glavom sproveo u mrežu Miloša Dragojevića za 0:1.

U 60. minutu bilježimo pokušaj Marka Vučića, koji nije ozbiljnije ugrozio gol rivala. Podgoričani su imali idealnu priliku u 75. minutu, kada je nakon solo-prodora Dejan Zarubica uspio da uposli Mihaila Perovića, koji je gađao pored lijeve stative gola Vlada Giljena.

Draško Božović je pokušao u 85. minutu iz slobodnog udarca, ali je gađao malo iznad prečke.

Rezervista Luka Merdović je samo par minuta kasnije imao odličnu šansu, kada je lopta odbijena u korner, nakon čega je iz ugla Marko Ćetković pogodio stativu. I onda je u posljednjem minutu utakmice kardinalnu grešku golmana domaćih iskoristio Luka Merdović i postavio konačnih 0:2.

"Plavi" su sezonu 2018/19 završili sa 74 osvojena boda, devet više od prvog pratioca, i sada idu na više nego zaslužen odmor, a već početkom jula ih očekuju obaveze u kvalifikacijama za Ligu šampiona.