3.5.2022. 7:21
Slavlje može da počne - SUTJESKA JE NOVI ŠAMPION!

Četiri kola prije kraja Telekom 1. CFL, Plavi su i matematički osvojili novu titulu, petu u nezavisnoj Crnoj Gori!

Naša ekipa se trenutno nalazi na prvom mjestu sa 74 osvojena boda, 14 više od drugoplasirane Budućnosti, što je najbolji  dokaz o dominaciji tokom cijele sezone.

Danas su naši momci furioznom igrom upisali šesti trijumf u nizu - ubjedljiva pobjeda protiv Iskre rezultatom 3:0 na stadionu braće Velašević.

Plavi su došli do prednosti golom Bubanje u 29. minutu na asistenciju Nikača. Nakon asistencije, Nikač je u 69. minutu duplirao prednost posle dodavanja Kneževića, da bi tačku na današnju pobjedu stavio Marko Vučić devet minuta kasnije.

FK Iskra - FK Sutjeska  0:3 (0:1)

Telekom 1. CFL R32/36

Stadion braće Velašević, Danilovgrad

0:1 Bubanja (as Nikač) 29'
0:2 Nikač (as Knežević)
0:3 Vučić

FK Iskra: Kordić - Obradović O (C) (od 70. Pešukić), Kumburović, Bakrač, Šaletić, Šahman, Pavlović (od 57. Kojašević), Tučević (od 70. Sekulić), Dias (od 70. Pavlićević), Perović, Vuković (od 57. Yamamoto)

Rezerve: Spasojević, Vukotić, Đurišić, Pešukić, Obradović B, Pavlićević, Kojašević, Yamamoto, Sekulić

FK Sutjeska: Giljen (C) - Janjić (od 83. Bojović Mat), Drešković, C. Augusto, Nikač (od 77. Vuković), Vlahović, Drinčić, Zoćević (od 71. Vučić), Bubanja, Stijepović (od 83. Milić), Knežević (od 83. Dubljević)

Rezerve: Ličina, Grivić, Pajović, Mitrović, Milić, Dubljević, Bojović Mat, Vuković, Vučić

Već u 3. minutu naši momci su imali prvu priliku - Nikač je odigrao loptu u prostor za Kneževića koji šutira, ali mu Kordić ulazi u šut i brani.

Knežević je u 18. minutu fenomenalno  pretrčao maltene cijeli teren, bio brži od svih sa loptom u nogama, pokušao da lobuje Kordića i zaista je prava šteta što je lopta završila malo pored stative

U 28. minutu je Augusto lijepo uposli Kneževića koji iz dobre pozicije, iskosa sa desne strane, šutira pored gola.

Plavi dolaze do prednosti u 29. minutu - Augusto oduzima loptu od svog sunarodnika Wiliana, zatim danas vrlo inspirisani Knežević vodi loptu nekih 60 metara, šalje je u prostor do Nikača koji nesebično asistira Bubanji, a naš univerzalac rutinski "vara" Kordića.

I u drugom poluvremenu Plavi su nastavili u istom ritmu, sa još dva gola ovjerili pobjedu i titulu, dok Iskra nije ozbiljnije ugrozila gol našeg kapitena Giljena tokom svih devedeset minuta.

Kao i na početku akcije kod prvog gola, Augusto je u 69. minutu osvojio loptu, Knežević ponovo pobjegao čuvarima i asistirao Nikaču koji je duplirao prednost Plavih.

Vučić je u 77. minutu prekinuo pas Kordića za Bakrača, a zatim ga sigurnim udarcem savladao i stavio tačku na pobjedu naše ekipe.

Na današnjem meču, svoj debitantski nastup za seniore upisali su i igrači iz omladinskog pogona Matija Bojović i Jovan Milić.

Plave u srijedu očekuje revanš meč polufinala Kupa Crne Gore protiv Budućnosti, kada će na stadionu kraj Bistrice pokušati da nadoknade tri gola zaostatka iz prve utakmice.

U 33. kolu Telekom 1. CFL, naša ekipa će takođe na domaćem terenu, dočekati Dečić. Taj meč je zakazan za nedjelju.

Autor: Vasilije Lalović