16.10.2021. 20:02
Sigurna pobjeda protiv Zete

Plavi su nastavili gdje su stali prije reprezentativne pauze i u 11. kolu Telekom 1. CFL upisali siguran trijumf protiv Zete, rezultatom 2:0.

Našu ekipa je do prednosti došla preko Dušana Vukovića koji je postigao svoj prvi gol u dresu Plavih kada je riječ o seniorskim mečevima, da bi pobjedu potvrdio Božo Marković iz penala u 87. minutu.

FK Sutjeska - FK Zeta 2:0 (1:0)

Telekom 1. CFL R11/36

Gradski stadion, Nikšić

1:0 Vuković D (as Jovović) 17'
2:0 Marković 87' (P)

FK SUTJESKA: Giljen (C) - Drešković, Matanović (od 82. Zoćević), Nikač (od 61. Marković), Eraković (od 82. Marušić), Vlahović, Drinčić, Bubanja, Vuković D (od 74. Janjić), Vučić Ma, Jovović

Rezerve: Ličina, Janjić, C. Augusto, Marušić, Zoćević, Vuković M, Marković, Stijepović, Raičević

FK ZETA: Karadžić - Đinović (od 84. Rogošić), Ceklić, Vukčević Đ, Vukčević I (C), Kukuličić (od 74. Nakazawa), Tuzović, Pupović, Shimokawa (od 21. Đukić), Đurović (od 46. Popović), Burzanović (od 84. Goranović)

Rezerve: Popović V, Šišević, Goranović, Popović S, Đukić, Nakazawa, Radović, Rogošić, Horike

Prvu veliku priliku naša ekipa je imala u 8. minutu kada je Jovović odličnim udarcem sa dvadesetak metara zatresao prečku.

Plavi su došli do prednosti u 17. minutu - Jovović je sjajno prošao po lijevoj strani i pronašao mladog Dušana Vukovića koji je bio siguran u završnici za svoj prvi gol u seniorskoj konkurenciji, kada je riječ o takmičenju u Telekom 1. CFL.

Samo minut nakon toga, naša ekipa je imala veliku priliku da duplira prednost - šutirao je Vuković, lopta pogodila u ruku Đinovića, pa je sudija Šćekić bez puno razmišljanja pokazao na bijelu tačku.

Jovović je uzeo loptu i šutirao, ali je Kardžić pogodio stranu i odlično odbranio.

Imali smo do odlaska na odmor još šansi da uvećamo prednost, najbolju u 30. minutu, kada je Eraković nakon asistencije  Vukovića šutirao iskosa sa desne strane, ali golman Zete dobro reaguje.

U nastavku meča nije se puno promijenila slika na terenu - imali smo posjed lopte, diktirali tempo i kontrolisali igru.

Sredinom drugog poluvremena smo propustili dvije prilike. Kao i kod gola, ponovo su akteri bili Jovović i Vuković, ali naš mladi igrač nije realizaovao prilike u 62. i 65. minutu.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Božo Marković u 87. minutu, sigurnim udarcem sa bijele tačke, za konačnih 2:0.

Prethodno je Tuzović faulirao Janjića u svom kaznenom prostoru.

U narednom kolu, našu ekipu očekuje meč sa Jezerom, na Gradskom stadionu u Beranama.

Autor: Vasilije Lalović