30.6.2020. 23:12
Sigurna pobjeda protiv Rudara

Plavi su već u prvom poluvremenu uspješno riješili pitanje pobjednika u meču 31. kola Telekom 1. CFL protiv Rudara. Golove za našu ekipu su postigli Marko Ćetković u 12. i njegov imenjak Vučić u 36. minutu za konačnih 2:0

FK Sutjeska - FK Rudar 2:0 (2:0)

Gradski stadion, Nikšić

Sudija: Milovan Milačić

1:0 Ćetković 12'
2:0 Vučić (as Janjić) 36'

FK Sutjeska: Ličina, Janjić, Grivić, Nedić, Nikolić (od 77. Marković), Ćetković (od 60. Marušić), Bulatović (C), Dubljević, Osmajić (od 77. Kojašević), Bubanja (od 60. Eraković), Vučić (od 87. Bojović)

Rezerve: Giljen, Kojašević, Eraković, Bojović, Marušić, Marković, D. Vuković, Cicmil, Vlaisavljević

FK Rudar: Helić, Tomašević (C) (od 37. Mujović), Ernec (od 79. Matanović), Racković (od 60. Tahirović), Perišić, Kašćelan, D. Marković (od 79. Golubović), Seratlić, Ćuković, N. Marković, Stijepović (od 79. Vasović)

Rezerve: Kaltak, Tahirović, Gogić, Golubović, Vasović, Vujović, Matanović

Shodno odluci NKT za borbu protiv zaraznih bolesti, utakmica je igrana bez prisustva gledalaca.

U 3. minutu je Nikolić osvojio loptu na lijevoj strani, ušao u šesnaesterac gostiju i izborio odličnu poziciju za udarac, dobro šutirao, ali je pogodio Osmajića koji se nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Marko Vučić je u 8. minutu dobro šutirao iz slobodnog udarca sa oko 25 metara,ali je Helić intervenisao i poslao loptu u korner.

Ćetković je izveo udarac iz ugla i pronašao Nikolića koji je šutirao lijevom nogom ali je Helić upisao još jednu odbranu.

Plavi dolaze do prednosti u 12. minutu. Marko Ćetković je odlično probio po sredini terena, prošao pored nekolika igrača Rudara, fenomenalno šutirao i poslao loptu u nebranjeni dio gola i time se osamio na vrhu liste strijelaca sa 10 golova.

Sredinom prvog poluvremena Stefan Nikolić je propustio dvije velike prilike za gol. U prvoj situaciji je dobio loptu od Vučića, primio je i šutirao sa pet metara, ali su njegov udarac izblokirali defanzivci Rudara.

Samo minut kasnije odličan prodor mladog Dubljevića po desnoj strani, lopta za Nikolića koji se dobro zagradio, izborio poziciju sa udarac i šutirao lijevom nogom pored gola.

U 30. minutu Ernec je prošao po lijevoj strani, izašao ispred Ličine i pripremao se za udarac, ali ga je Grivić odlično stigao, uklizao i poslao loptu u korner.

Plavi u 36. minutu dolaze do 2:0. Grivić je centrirao sa desne strane i pronašao Janjića koji je dobro prihvatio loptu, odigrao povratni pas za Marka Vučića koji je snažnim udarcem pod prečku savladao Helića.

Malo je nedostajalo da Marko Ćetković u završnici prvog poluvremena postigne svoj drugi gol na ovom meču. Odlično je šutirao desnom nogom sa dvadesetak metara, a lopta je završila malo preko gola.

U drugom poluvremenu je viđeno manje zanimljivih dešavanja na terenu u odnosu na prvi dio meča.

Naša ekipa je imala posjed lopte, igrala mirno i diktirala tempo.

Šef stručnog štaba Nikola Rakojević je izvršio svih pet izmjena, osvježio ekipu i odmorio pojedine igrače za predstojeće mečeve.

Bitno je naglasiti da su u ovom meču nastupili Eraković, Janjić, Dubljević i Bojović, četiri igrača koja će imati pravo nastupa kao "mladi fudbaleri" na početku naredne sezone.

U završnici meča Plavi su mogli doći do još ubjedljivije pobjede preko Marušića i Kojaševića, ali se rezultat nije mijenjao.

U 32. kolu nas očekuje gostovanje ekipi Podgorice u nedjelju 5. jula na DG Areni.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska