10.11.2019. 15:14
Sigurna pobjeda protiv Koma za prvo mjesto na tabeli

Fudbaleri naše ekipe savladali su danas ekipu Koma rezultatom 2:0 u utakmici 15. kola Prve Telekom lige.

Plavi su pokazali kvalitet, u potpunosti nadigrali goste iz Podgorice i zasluženo došli do sva tri boda koji su nam omogućili da na reprezentativnu pauzu odemo sa čela tabele.

Već nakon dva minuta igre "plavi" su došli do prednosti. U prvom napadu na utakmici, u šesnaestercu gostiju srušen je Marko Ćetković nakon duplog pasa sa Kojaševićem, poslije čega je sa bijele tačke precizan bio Marko Vučić.

Do naredne prilike naši momci su došli u 15. minutu kada je nakon greške Jovice Blagojevića pokušao Damir Kojašević, a potom se lopta odbila do Boža Markovića koji je probao sa dvadesetak metara, ali je dobro intervenisao Marko Novović.

Dva minuta kasnije ponovo je probao Kojašević nakon asistencije Ćetkovića, ali je golman Koma krajnjim naporom spriječio "plave" da uvećaju prednost.

Terensku inicijativu aktuelni šampion mogao je da materijalizuje i u 26. minutu kada je Marković poslije dodavanja Ćetkovića pogodio prečku.

Gosti su najbolju šansu imali u 30. minutu kada je iz slobodnog udarca probao Toskić, ali je Suad Ličina pokazao da će biti dobra zamjena kažnjenom kapitenu Giljenu.

U 32. minutu dolazimo do drugog gola. Aleksa Marušić je nakon akcije Vučića i Jankovića centrirao sa lijeve strane, a na pravom mjestu je bio Božo Marković koji je glavom sproveo loptu u gol.

Do odlaska na odmor "plavi" su imali još nekoliko dobrih prilika. Ćetković je pokušao u 34. i 43. minutu, kao i Marković u 36. iskosa sa desne strane kada je pogodio stativu pa je rezultat do odlaska na odmor ostao nepromijenjen.

U drugom poluvremenu Kom je prvi došao do prilike. Iz slobodnog udarca u 53. minutu probao Vuk Orlandić, ali je Ličina bio na pravom mjestu.

U 65. minutu je sam ispred Ličine izašao Sava Grdašević ali je promašio cijeli gol i propustio odličnu šansu da umanji prednost Plavih.

Do kraja susreta viđena je još jedna prilika u 86. minutu kada je sa oko 18 metara gađao Bubanja ali je lopta otišla pored gola pa je rezultat do kraja ostao nepromijenjen.

Naša ekipa sada ima 31 bod koliko ima i Iskra, dok Budućnost ima 29 bodova i meč manje.

Sada slijedi reprezentativna pauza, a naredni meč igramo 23. novembra u gostima protiv Petrovca.