23.4.2023. 21:40

Plavi su savladali Iskru na gostujućem terenu rezultatom 2:0 u susretu 31. kola Meridianbet 1. CFL.

Do pobjede smo došli golovima u drugom poluvremenu - prednost je donio Conraad iz penala u 63. , a trijumf ovjerio Babić u 73. minutu.

Iskra - Sutjeska  0:2 (0:0)

Meridanbet 1. CFL  31/36

Stadion braće Velašević, Danilovgrad

0:1 Conraad (P) 63'
0:2 Babić (as Conraad) 73'

FK Iskra: Kordić (C) - Boljević, Vukotić (od 81. Sentoku), Rađen, Pavlićević (od 87. Obradović B), Nikač (od 87. Kolundžić), Kalezić (od 81. Muharemović), Šaletić, Obradović O, Popović, Pupović

Rezerve: Radusinović, Tomašević, Knežević, Gjolaj, Muharemović, Sentoku, Kolundžić

FK Sutjeska: Giljen (C) - Grivić, Krstović (od 85. Vučić), Conraad (od 80. Nikolić J), Matanović (od 80. Pajović), Eraković, Vuković (od 46. Striković), Stijepović, Bilali, Babić, Sahli (od 46. Živković)

Rezerve: Ličina, Žižić, Pajović, Striković, Đinović, Vučić, Marković, Živković, Nikolić J

Već na samom početku utakmice, u 2. minutu, viđena je najbolja šansa za pogodak u prvom poluvremenu kada je Vuković šutirao pored gola iz dobre pozicije.

U nastavku prvog dijela nije bilo većih prilika ni na jednoh strani - kada je riječ o napadima naše ekipe, bilježimo pokušaje Matanović u 14. i Grivića u 31. minutu nakon prekida, ali nije bilo problema za Kordića.

Sa druge strane, domaći igrači nijednom nisu ugrozili gol našeg kapitena tokom prvih 45 minuta.

Plavi su u drugom poluvremenu uspjeli da slome otpor Iskre i dođu do važna tri boda pred derbi protiv Budućnosti.

Do prednosti smo došli u 63. minutu, kada je Conraad sigurno izveo jedanaesterac za svoj 21. gol u šampionatu.

Penal je prethodno izborio Eraković nakon prekršaja Pupovića u kaznenom prostoru.

Eraković je zatim u 72. minutu uputio fenomenalan udarac lijevom nogom sa velike distance, Kordić vrhovima prstiju prebacio loptu preko prečke u korner.

Nakon kornera lopta se odbila do Conraada koji je šutirao, a Babić uklizao i zatresao mrežu sa druge stative za konačnih 0:2.

Iskra je imala priliku da postigne gol u 80. minutu, ali je Giljen zaustavio udarac nekadašnjeg igrača Plavih, Darka Nikača.

Domaći su utakmicu završili sa igračem manje, Đorđe Saletić je u 87. minutu dobio drugi žuti karton.

U narednom kolu koje je zakazano za subotu, od 20 sati na stadionu kraj Bistrice dočekujemo Budućnost u najvećem derbiju crnogorskog fudbala.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska