3.3.2023. 12:35
Siguran trijumf protiv Iskre

Plavi su savladali Iskru u 22. kolu Meridianbet 1. CFL rezultatom 2:1 i vratili se na prvo mjesto na tabeli sa dva boda prednosti i utakmicom više od Budućnosti.Strijelci na današnjem meču bili su Striković u 8. i Conraad u 57. minutu utakmice iz jedanaesterca. Gol za Isku postigao je Ognjen Obradović u 88. minutu susreta.

SUTJESKA - ISKRA 2:1 (1:0)

Meridianbet 1. CFL 22/36
Stadion Kraj Bistrice Nikšić

8' Striković (as Živković)

57' Conraad (p)

88' Obradović O. (p)

Sutjeska: Giljen (C), Grivić, Krstović (od 79' Nikolić J.) , Conraad (od 84' Marković), Matanović (od 79' Tučević), Striković (od 71' Vuković), Eraković, Stijepović, Živković (od 71' Sahli), Bilali, Babić.

Rezerve: Ličina, Pajović, Tučević, Đinović, Vučić, Marković, Vuković, Nikolić J., Sahli.

Iskra: Kordić (C), Rađen, Kalezić (od 71' Pupović), Sentoku, Đeljaj (od 46' Janković), Popović, Nikač, Boljević (od 46' Obradović O.), Mitrović, Muharemović (od 79' Knežević), Šaletić (od 71'Obradović).

Rezerve: Radusinović, Kolundžić, Knežević, Janković, Pupović, Pavlićević, Vukotić, Obradović B., Obradović O.

Već na početku utakmice naši momci prijete preko Matanovića koji je u 2. minutu poslao loptu pored gola.

Da su plavo-bijeli od početka nametnuli svoj ritam, potvrdio je Striković koji se upisao u strijelce u 8. minutu. Ovaj gol je bio kruna kontra napada koji započeo Conraad. Holandski internacionalac je proigrao Živkovića, Živković pronalazi slobodnog Strikovića koji donosi prednost našoj ekipi.

Ostatak prvog poluvremena je prošao u dominaciji naših. Jedinu ozbiljniju šansu Iskra je imala u 19. minutu kada je Nikač udarcem glavom zatresao prečku.

Nakon toga nastavlja se dominacija Plavih. U 26. minutu Conraad je sjajno šutirao, ali se mreža ovog puta nije zatresla.
Tri minuta kasnije Babić je šutirao iz velike udaljenosti, vrlo snažno, ali nedovoljno precizno. U 35. minutu Grivić šalje centaršut, najviši u skoku je bio Striković koji sa ivice peterca šalje glavom loptu iznad gola.

U 43. minutu dvije prilike za nas. Prvo je Striković iskosa plasirao loptu nekoliko centimetara pored lijeve stative golmana Kordića, a potom posle kornera, Babić glavom šalje loptu malo preko gola. Utisak je da je prednost Plavih na kraju prvog poluvremena mogla biti veća.

Drugo poluvrijeme je počelo vrlo dinamično, konkretnim napadima sa obje strane. U 54. minutu naši su imali dobru priliku nakon kontranapada kada je Živković pogodio prečku.

U vazduhu je visio novi gol za Plave. Konačno, apsolutno zaslužen pogodak stiže u 57. minutu. Nakon velikog pritiska u kaznenom prostoru gostiju Eraković šalje odličan pas ka Conraadu koji se našao na pet metara sam pred golmanom Kordićem, no Janković sa leđa prekršajem zaustavlja najboljeg golgetera crnogorskog šampionata. Glavni arbitar Cvijović bez razmišljanja pokazuje na bijelu tačku sa koje je siguran bio Tyrone Conraad.

U 60. minutu Nikač sa lijeve strane pokušava da ugrozi gol Giljena, ali lopta završava pored gola. U 70. minutu, nakon udarca iz ugla, Grivić je atraktivno pokušao "matira" Kordića, ali rezultat ni poslije dva udarca našeg beka ostaje 2:0.

U 87. minutu penal za Iskru nakon prekršaja Tučevića nad Bogdanom Obradovićem. Odgovornost je preuzeo njegov stariji brat Ognjen, koji postiže gol i donosi nadu Danilovgrađanima.

Naši momci su do kraja bez problema sačuvali mrežu i upisali nova tri boda.

U narednom kolu nas očekuje gostovanje ekipi Budućnosti u najvećem derbiju crnogorskog fudbala. Meč na stadionu pod Goricom zakazan je za subotu, sa početkom u 18h.