20.3.2021. 20:26
Sa igračem manje od 14. minuta Plavi stigli do boda

U susretu 26. kola Telekom 1. CFL naša ekipa je remizirala sa Podgoricom 1:1. Već od 14. minuta smo ostali sa igračem manje na terenu, kada je sudija Vujisić pokazao crveni karton Augustu.

Podgorica je došla do prednosti u 24. minutu preko mladog Matije Krivokapića, dok su Plavi došli do boda golom Marka Vukovića u 91. minutu.

Telekom 1. CFL R26/36

FK Sutjeska - FK Podgorica 1:1 (0:1)

Gradski stadion, Nikšić

0:1 Krivokapić 24'
1:1 Vuković M 90+1' (as Cicmil)

FK Sutjeska: Giljen (C) - Janjić, Grivić, Pajović (od 58. Dubljević), C.Augusto, Ćetković (od 46. Eraković), Šofranac (od 89. Cicmil), Bulatović, Marković, Mihelič (od 70. Vuković), Raičević (od 58. Marušić)

Rezerve: Ličina, Eraković, Vlahović, Dubljević, Bojović, Marušić, Vuković M, Stijepović, Cicmil

FK Podgorica: Ivezić - Vujović (od 89. Sekulić), Živković, Kaluđerović, Vukčević, Čavor, Sentoku (od 84. Marjanović), Kato, Maraš (od 69. Muharemović), Krivokapić (od 84. Vukčević), Čelebić (C)

Rezerve: Agović, Sekulić, Marjanović, Muharemović, Vukčević, Bajović, Ukšanović, Božović, Habibović

Naša ekipa je prvi put pokušala u 7. minutu kada je Pajović šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je njegov udarac izblokiran i lopta je završila u korner.

U 14. minutu je viđen detalj koji je u velikoj mjeri promijenio tok susreta. Naime, nakon duela Augusta i Krivokapića, sudija Dalibor Vujisić je najblaže rečeno donio veoma diskutabilnu odluku i pokazao crveni karton Brazilcu.

Kato je izveo slobodan udarac u 16. minutu, Giljen je dobro intervenisao.

U 18. minutu Mihelič je izveo slobodan udarac i dobro centrirao, ali je lopta ipak bila prejaka za Grivića.

Podgorica dolazi do prednosti u 24. minutu, kada je Krivokapić nakon centaršuta sa desne strane zatresao mrežu udarcem glavom.

U trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, Kaluđerović je nakon akcije po desnoj strani šutirao preko gola sa ivice šesnaesterca.

Podgorica je u 59. minutu imala veliku priliku da duplira prednost. Maraš je izašao sam ispred Giljena, ali je umjesto udarca pokušao da uposli saigrača, Bulatović je sjajno intervenisao.

U 71. minutu Kato je izveo korner sa desne strane i pronašao Krivokapića koji je šutirao glavom, naš kapiten je bio siguran.

Janjić je u 74. minutu uputio udarac sa distance, lopta je zakačila jednog igrača u bloku i malo je nedostajalo da prevari Ivezića.
U 88. minutu Janjić još jednom pokušava, ovaj put je lopta završila visoko preko gola.

Naši momci se nijesu predavali do samog kraja, već su na sve načine pokušavali da dođu do gola i po ko zna koji put pokazali karakter.

U 90. minutu naš šef stručnog štaba Miljan Radović u igru ubaca Cicmila umjesto Šofranaca i šalje ga u napad što se ispostavilo kao sjajna izmjena koja je urodila plodom, jer je upravo Cicmil asistirao slavljeniku Marku Vukoviću koji je udarcem po zemlji pogodio za izjednačenje u 91. minutu.

Nakon današnjeg meča slijedi pauza zbog obaveza nacionalnih selekcija, dok će Plavi u 27. kolu 3. aprila gostovati ekipi OFK Titograda.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska