25.1.2020. 19:38
Sa desetoricom do finala Ankovićevog memorijala

Naši fudbaleri su nakon boljeg izvođenja penala savladali domaću ekipu GOŠK-a, i tako po treći put u nizu obezbijedili finale  na memorijalnom turniru „Andrija Anković“. U regularnom toku meča bilo je 1:1

NK GOŠK - FK Sutjeska 1:1 (0:0) penalima 3:4

Stadion: „Perica – Pero Pavlović“, Gabela

Strijelci:
0:1 Stefan Nikolić 70´ (as. Grivić)
1:1 Faris Hukara 90+2´

NK GOŠK: Lukač, Rizvanović, Marić, Mihajlović, Kožul, Šantić, Savić, Simeunović, Mašić, Oleksandr, Ereiz (C)

Rezerve: Haračić, Šutalo, Islamagić, Hukara, Šivšić, Šunjić, Jusufbašić, Aletić, Mašić, Korniev, Samardžić

FK Sutjeska: Giljen (C) – Grivić, Vučić, Šofranac – Osmajić, Eraković, Janković, Ćetković, Vlaisavljević (od 17´ Ličina) – Kojašević (od 70´ Vuković), Marković (od 46´ Nikolić)

Rezerve: Ličina, Janjić, Nikolić, Dubljević B , Božović, Marušić, Vuković, Dubljević R, Cicmil

Nakon nešto mirnijeg početka sa obje strane, prva ozbiljnija dešavanja viđena su u 17. minutu meča. Kapiten naše ekipe Vladan Giljen izašao je sa gola na dubinsku loptu, igrao rukom van šesnaesterca, a sudija mu je pokazao direktan crveni karton. Šef stručnog štaba naše ekipe. Nikola Rakojević je morao napraviti prinudnu izmjenu, pa je umjesto Vlaisavljevića na teren ušao rezervni čuvar naše ekipe Suad Ličina.

U 29. minutu je Osmajić odlično probio po desnoj strani i šutirao, ali je golman domaćih dobro reagovao. Na odbijenu loptu je natrčao Marković čiji je udarac izblokirala odbrana domaćih.

Nastavak prvog poluvremena donio je dva pokušaja iz daljine fudbalera GOŠK-a, ali je Ličina bio na visini zadatka.

U drugom dijelu meča naši igrači su imali loptu u svom posjedu i kontrolisali dešavanja na terenu, bez obzira na brojčanu prednost domaćih.

U 63. minutu su kombinovali Ćetković i Kojašević, koji je izašao sam ispred golmana ali nije uspio da iskontroliše loptu. Dva minuta nakon toga Vučić je uputio odličan centaršut, ali je Nikolić zakasnio.

Naša ekipa dolazi do prednosti u 70. minutu. Ćetković je izveo korner sa lijeve strane, Grivić skočio i malo zahvatio loptu, pa iz drugog pokušaja uposlio Nikolića koji je sproveo loptu u mrežu.

U završnici meča domaći su imali dva slobodna udarca iz povoljnih pozicija, ali su oba puta poslali loptu preko gola.

Najbolju priliku za GOŠK bilježimo u 86. minutu. Nakon centaršuta sa lijeve strane Eldin Mašić je spustio loptu za Elvedina Aletića, a ovaj sa dvadesetak metara gađao prečku gola Ličine.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi rezervista Hukara je nakon centaršuta postigao pogodak glavom i svojoj ekipi obezbijedio jedanaesterce.

U penal ruletu za našu ekipu su bili precizni Nikolić, Vučić, Janković i Ćetković, dok je golman Haračić zaustavio šut Erakovića. Domaći igrači su dva poslednja jedanaesterca poslali preko gola.

Plavi će sjutra pokušati da po treći put uzastopno osvoje Ankovićev memorijal. U finalu će im protivnik biti  Zrinjski koji je u prvom polufinalu savladao Neretvu iz Metkovića rezultatom 2:0. Finale je na programu u nedjelju od 13 sati.

Autor: Vasilije Lalović (FK Sutjeska)