17.4.2022. 8:08
Rutinski trijumf protiv Jezera

Plavi su upisali četvrti trijumf u nizu i po četvrti put ove sezone savladali ekipu Jezera.

Janjić je prelijepim pogotkom donio prednost našoj ekipi u 36. minutu, da bi konačnih 0:2 postavio Knežević na asistenciju Zoćevića u 51. minutu.

FK Jezero - FK Sutjeska 0:2 (0:1)

Telekom 1. CFL R30/36

Gradski stadion, Berane

0:1 Janjić (as Bubanja) 36'
0:2 Knežević (as Zoćević) 51'

FK Jezero: Kastratović (C) - Vuković (od 53. Račić), Adžović, Lambulić (od 77. Perošević), Bošnjak (od 53. Radenović), Faust, Radunović, Đurković (od 77. Kontić) , Radenović, Vlaisavljević (od 77. Redžepagić), Dedić

Rezerve: Asanović, Račić, Marveggio, Redžepagić, Kontić, Radenović, Perošević, Bošković, Šabović

FK Sutjeska: Giljen (C) - Janjić (od 87. Vuković), Drešković, Nikač (od 68. Marković), Eraković, Vlahović (od 87. Mitrović), Drinčić, Zoćević (od 78. Matanović), Bubanja, Stijepović, Knežević (od 68. Z.Alharaish)

Rezerve: Ličina, Pajović, Mitrović, Matanović, Dubljević B, Marković, Vuković, Vučić, Z.Alharaish

Prvu veliku priliku na meču naši momci su imali u 14. minutu - bila je to fenomenaln akcija koju su započeli Eraković i Vlahović po desnoj strani, zatim Knežević odlično povukao u sredinu, odigrao za Stijepovića koji je ubacio oštru loptu sa lijeve strane, a Eraković sa druge stative šutirao pored gola.

Najbolju šansu na meču, Jezero nije iskoristilo u 19. minutu - Adžović je ubacio loptu sa desne strane, a Faust propustio priliku da nastavi svoj golgeterski niz.

Prije nego što će naša ekipa doći do prednosti, Nikač je propustio dvije prilike - prvo u 26. minutu na asistenciju Bubanje nije uspio da zahvati loptu iz izgledne pozicije za gol, da bi sedam minuta kasnije nakon centaršuta Stijepovića šutirao preko gola sa nešto više od pet metara.

Plavi dolaze do prednosti u 36. minutu. Bubanja je asistirao, a Nikola Janjić, novopečeni reprezentativac Crne Gore, postigao fenomenalan gol udarcem u drugi ugao, iskosa sa desne strane.

Drugo poluvrijeme nije bilo sadržajno kao prvi dio meča, naši momci su postigli na vrijeme drugi gol i rutinski priveli utakmicu kraju.

Zoćević je u 51. minutu nakon kombinacije sa Erakovićem uposlio Kneževića koji duplira prednost i postiže još jedan gol nakon prvijenca protiv Zete ubprethodnom kolu.

Naši momci su današnjom pobjedom napravili novi korak ka tituli - na šest kola do kraja zauzimaju prvo mjesto na tabeli, sa 11 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca, ekipu Budućnosti.

Upravo je Budućnost naš naredni protivnik u Kupu Crne Gore. Prva plufinalna utakmica igraće se na stadionu pod Goricom, u srijedu 20. aprila u 18h.

Autor: Vasilije Lalović