12.2.2023. 9:14
RUTINSKA POBJEDA PROTIV LEOTARA

Plavi su danas na pomoćnom terenu stadiona kraj Bistrice dočekali FK Leotar Trebinje. Našim momcima je bilo dovoljno prvo poluvrijeme da pokažu da su dominantnija ekipa od svog protivnika. Razlog tome je što su Plavi u prvih 45 minuta postigli čak tri gola.

Sastav:

Prvo poluvrijeme: Giljen, Pajović, Vučić, Babić, Stijepović, Krstović, Matanović, Eraković, Živković, Vuković i Conraad

Drugo poluvrijeme: Ličina, Vlahović, Đinović, Nikolić J, Damjanović, Tučević, Đurković, Marković, Žižić, Sahli i Striković

Prvo je Živkovic zaprijetio u 13. minutu kada je prošao po desnoj strani, ali je golman gostiju zaustavio njegov prodor. Minut kasnije Conraad se našao na desnoj strani, spoljnim dijelom stopala poslao pas ka Vukoviću koji je uputio neodbranjiv šut za golmana Leotara. Drugi gol viđen je vrlo brzo, u 18. minutu. Strijelac je ovog puta bio najbolji golgeter Meridianbet 1. CFL, Tyrone Conraad. Nakon izvandredne akcije našeg veznog reda, Holanđanin se oslobodio čuvara i nasao se u situaciji 1 na 1 sa golmanom, potom bez problema savladao čuvara mreže gostiju. U 33. minutu Conraad postiže novi pogodak. Pomenuti igrac našao se "oči u oči" sa čuvarom "Lea", kao kada je postigao prvi gol, a i ovog puta je sve  bila stvar rutine za Holanđanina. U 39. minutu Vučić je izveo slobodan udarac sa oko 17 metara od gola, međutim lopta je "pogodila" protivnickog golmana.

Nakon dinamičnog prvog poluvremena koji su golovima uljepsali Vukovic i Conraad, u drugom poluvremenu gledali smo manje uzbuđenja. U 60. minutu Đinovic je napravio prekršaj skoro na ivici kaznenog prostora, zbog čega je dobio žuti karton. Ovaj slobodan udarac je bio potencijalna opasnost po gol Ličine, medjutim, golman PLavih sigurno interveniše. Slična situacija viđena je u 74. minutu, no ovog puta Ličina nije morao ni da interveniše, jer je lopta završila daleko od gola. U 76. minutu Sahlijev atraktivan volej završava pored gola. Igrao se 80. minut kada je Marković bio za malo neprecizan,  kao i Sahli minut kasnije. U 89. minutu viđena je lijepa akcija nasih šampiona. Sahli je dodao loptu Markoviću, koji je petom uposlio Strikovića. Strikoviću je ostalo samo da savlada golmana, ali je izostala završnica.

Na kraju, 3:0 za Sutjesku. Može se reći da je ovo bio trening za šampione Crne Gore. Desetoplasirana ekipa M:tel Premier lige nije bila protivnik koji je dorastao našim fudbalerima. Takođe, stekao se utisak da je pobjeda mogla biti i ubjedljivija. "Plavi" takmičenje u Meridianbet 1. CFL nastavljaju 18. februara, kada ce docekati Jezero na Stadionu kraj Bistrice.