27.10.2018. 19:00
Rudar “pao” u nadoknadi

Plavi su danas na svom terenu savladali ekupu Rudara rezultatom 2:0 u okviru 13. kola Telekom 1. CFL.

Stefan Lončar 90+2, as. Milutin Osmajić

Naša ekipa je nastupila u sledećem sastavu: Giljen (C), Nedić, Mi. Vučić, Ma. Vučić, Alharaish, Stefanović, Lončar, Bubanja, Ćetković, Merdović i Kordić. Igrali su još: Marković, Grbović i Osmajić.

FK Rudar : Aković, Pešukić, Pejaković, Tomašević, Soppo, Talović, Bošnjak, Kuč, Macanović, Golubović (C), i Đalović.
Igrali su još: Vuković i Zečević

U prvom poluvremenu naša ekipa je bila bolji rival, stvorila par izglednih šansi, sa druge strane gosti su zaprijetili u dva navrata, a treba napomenuti da su imali dosta sreće kod šuta Kordića, kada je okvir gola bio saveznik Akovića.

Prvu priliku na utakmici imali su izabranici Nikole Rakojevića već u 4. minutu. Vučić je na svojoj polovini oduzeo loptu Đaloviću, dodao za Ćetkovića, a ovaj odigrao dupli pas sa Alharaishom, potom odložio na peterac za Kordića koji je loše šutirao.

Pet minuta kasnije nedostajalo je sreće našoj ekipi. Alharaish je nakon solo akcije uposlio Lončara, a on sjajno provukao loptu kroz protivnicku odbranu za Kordića, čiji udarac sa oko petnaestak metara završava na mjestu gdje se spajaju prečka i stativa.

Na isteku 15. minuta Alharaish je prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac, potom gađao lijevom nogom, međutim po sredini gola, pa je Aković uspio da interveniše i odbije loptu u korner.

Gosti su uzvratili u 20. minutu preko Đalovića, čiji šut sa petnaestak metara iskosa sa desne strane završava malo pored lijeve stative gola Giljena.

U 43. minutu izabranici Edisa Mulalića mogli su do prednosti kada je Tomašević sjajno pronašao Bošnjaka i "spojio" ga sa golom, ali njegov udarac iskosa sa desne strane fenomenalno brani Giljen.

Lončar je u poslednjim sekundama prvog dijela, na povratnu loptu Merdovića probao sa ivice kaznenog prostora, a. lopta je zakačila jednog protivničkog igrača i otišla u korner.

Prvih petnaestak minuta nastavka igralo se uglavnom na sredini terena, bez većih uzbuđenja.

Gosti su potom bili opasniji, prvo u 62. minutu, kada je Macanović šutirao sa distance pravo u našeg kapitena, zatim se tri minuta kasnije Talović dobro zagradio u našem petercu, šutirao iz okreta, ali Giljen je još jednom bio na pravom mjestu.

Prvu  priliku vrijednu pomena u drugom dijelu naš tim je imao u 71. minutu kada je Lončar šutirao sa distance preko gola Akovića.

Igrao se 80. minut kada su naši fudbaleri, čini se, morali da povedu. Naime, Lončar je sjajnom dubinskom loptom pronašao Ćetkovića koji je pobjegao odbrani Rudara, a onda predriblao i golmana Akovića, šutirao ka praznom golu, međutim lopta nije htjela u gol, unutrašnja stativa je bila saveznik Pljevljaka.

Pet minuta kasnije ponovo se Ćetković "iskrao" protivničkoj odbrani, šutirao sa desetak metara, međutim pravo u ruke Akovića.

Na isteku 90. minuta plavi stižu do vođstva. Stefanović je dao loptu na desni bok za Miloša Vučića koji je sjajno kombinovao sa Grbovićem, potom centrirao na drugu stativu za Osmajića, on spustio glavom na peterac za usamljenog Markovića koji rutinski sprovodi loptu u mrežu za vođstvo naše ekipe i veliku radost na tribinama stadiona kraj Bistrice.

Dva minuta kasnije riješene su sve dileme oko pobjednika. Iz polu-kontre plavi dolaze do drugog pogotka, Osmajić je na lijevoj strani, nakon sjajnog pasa Ćetkovića, prvo sjajnim driblingom "izbacio" Soppa, a onda uposlio Lončara na drugoj stativi, koji je sjajno pratio akciju saigrača i postavio konačnih 2:0.

Nakon ove pobjede aktuelni šampion se sada nalazi na 2. mjestu na tabeli sa 22 osvojena boda, koliko ima i trećeplasirana ekipa Zete, kao i četvrtoplasirana ekipa OFK Titograda, a 3 boda zaostatka u odnosu na lidera, ekipu Budućnosti koja je danas remizirala sa "Lovćenom" uprkos tome što su od 13. minuta imali igrača više.

U narednom 14. kolu prve crnogorske fudbalske lige naš tim gostuje ekipi Iskre u Danilovgradu, a utakmica se igra  u subotu 3. novembra.

Autor: Boris Kankaraš