11.5.2019. 19:06
“Romantičari” zaustavili Plave

Fudbaleri naše ekipe poraženi su danas kraj Bistrice od ekipe Titograda rezultatom 1:2 u derbiju 33. kola Telekom 1. Crnogorske fudbalske lige.

FK Sutjeska - OFK Titograd 1:2 (1:1)
Stadion: Kraj Bistrice
Gledalaca: 700

Sudija: Mileta Šćepanović
Pomoćnici: Nikola Radulović i Dragan Vujović

FK Sutjeska: Giljen (C), Vučić Mi, Vučić Mi, Ciger, Bulatović, Janković, Bubanja, Alharaish, Ćetković, Merdović i Marković
Igrali su još Osmajić i Božović.

OFK Titograd: Ivanović, Banović, Bakrač, Živković, Raičević (C), Pavlović, Nikolić, Roganović, Petrović, Pavićević i Mendy. Igrali su još Divanović, Miličković i Brnović.

14’ - 0:1 Mamadou Mendy
33’ - 1:1 Božo Marković (as Zakaria Alharaish)
89’ - 1:2 Marko Pavićević

Već u 2. minutu zaprijetili su "plavi" preko Luke Merdovića koji se izborio za poziciju, ali nije uspio postići gol. Ova akcija je nagovijestila veoma zanimljivo i kvalitetno prvo poluvrijeme.

Prvi do gola su ipak stigli gosti.
U 15. minutu u šansi se našao Mamadou Mendy, koji nije propustio priliku da savlada Giljena i svom timu donese prednost.

Plavi su odmah nakon gola zaprijetili preko Boža Markovića, koji ipak nije bio precizan. Najbolji strijelac naše ekipe imao je odličnu priliku da poravna sa bijele tačke u 25. minutu, nakon što je u šesnaestercu Titograda srušen Luka Merdović. Ipak, šut Markovića uspio je da zaustavi Saša Ivanović.

Ono što nije uspio u prethodna dva pokušaja, Marković uspijeva u 33. minutu, kada je nakon kornera koji je izveo Zakaria Alharaish izdržao duel sa Pavićevićem i glavom sproveo loptu u mrežu gostiju. Do odlaska na odmor Božo Marković je imao još jednu odličnu priliku, kada je pogodio prečku, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

U drugom poluvremenu je pao tempo igre, pa je viđeno mnogo manje prilika, a najbolju je za domaće imao u 67. minutu Marko Vučić, koji je pogodio stativu iz slobodnog udarca.

Kako se bližio kraj utakmice, naša ekipa je konstantno prijetila protivniku, imala više od igre, ali je opasnost po gol Giljena prijetila iz kontri.

I onda je u 89. minutu uslijedio šok. Ivanović je dodao loptu Marku Pavićeviću koji je krenuo u solo prodor, stvorio sebi priliku za gol i bio precizan za konačnih 2:1.

Naša ekipa nakon 33. odigrana kola ostaje na 67 bodova, šest više od Budućnosti, koja je odigrala bez golova u Petrovcu.

U narednom, vanrednom kolu, koje se igra u srijedu 15. maja, naša ekipa igra u Golubovcima protiv ekipe Zete, a početak je zakazan za 17:30 časova.