21.4.2022. 18:51
Rezultati omladinske škole - pobjede u šest od sedam odigranih mečeva

Protekle sedmice su sve naše mlađe selekcije odigrale utakmice u okviru svojih takmičenja.

Omladinci su savladali ekipu OFK Mladost  DG sa nevjerovatnih 9:0. Kadeti su poraženi 1:2 u susretu sa Beranama na domaćem terenu. Pioniri nastavljaju da pružaju odlične partije u drugom dijelu sezone, pa su tako na Trešnjici savladali Zetu rezultatom 3:0.

Mlađi pioniri su tokom prethodne sedmice odigrali dvije utakmice i savladali su Ribnicu (10:0), pa zatim i ekipu Nikšića (11:0) sa impresivnom gol razlikom 21:0 na dvije utakmice.

I pjetlići su takođe odigrali dva meča i upisali dvije pobjede - prvo su savladali Polet Stars u gostima 2:0, a zatim su bili bolji od Asa rezultatom 2:1.

REZULTATI:

Omladinci
17.04.2022.
Pomoćni terene FK Sutjeska, Nikšić

SUTJESKA 9:0 OFK MLADOST DG

Omladinci su bili i više nego ubjedljivi (9:0) protiv Mladosti DG u utakmici 7. kola A grupe Omladinske lige.

Naši momci su došli do prednosti pogotkom Jovana Milića u 12. minutu. Dva minuta kasnije, Nikola Đurković je duplirao prednost, da bi mrežu rivala do kraja poluvremena pogodili još Danijel Nikolić u 20. i Momčilo Grbović u 44. minutu.

I u drugom poluvremenu omladinci su nastavili u istom ritmu - pogađali su redom Danijel Nikolić, Lazar Kecojević, Matija Popović i Nikša Drašković, a igrač Mladosti Kostić u 60. minutu je postigao autogol.

Igrali su: Peković - Papović (od 58. Popović), Đurković N (C), Grbović, Milić (od 65. Drašković), Žižić, Kecojević (od 65. Đurković P), Vuković, H. Alharaish (od 58. Vujačić Č), Bojović, Nikolić (od 65. Caković)

U narednom kolu, omladince očekuje derbi protiv Budućnosti na domaćem terenu.

Kadeti
16.04.2022.
Pomoćni teren FK Sutjeska, Nikšić

SUTJESKA 1:2 BERANE

U utakmici 7. kola A grupe Kadetske lige  naši momci su poraženi od Berana rezultatom 1:2. Oba gola za gostujuću ekipu postigao je Vasilije Osmajlić (19', 56'), da bi rezervista Mirko Milović u 59. minutu postavio konačnih 1:2.

Kadeti su igrali u sastavu: Lažetić - Abazović, Vukićević, Milinković, Radojević, Ćetković (od 71. Dubljević), Perošević (od 58. Milović), Damjanović (od 75. Vučić), Pićurić, Ćalasan, Adžić (od 75. Pejović)

U 8. kolu, kadeti će gostovati ekipi Podgorice.

Pioniri
16.04.2022.
Stadion Trešnjica, Golubovci

ZETA 0:4 SUTJESKA

Pioniri su u utakmici 21. kola sa ubjedljivih 4:0 savladali Zetu na Trešnjici. Petar Jauković je postigao dva gola (24', 57'), dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Matija Nikčević u 46. i Igor Jokanović u 68. minutu.

Meč su počeli: Todorović - Lažetić, Caković, Perović, Lukovac, Musić, Jokanović, Kecojević, Miljanić, Jauković (C), Nikčević

U nastavku su igrali još: Žugić, Glomazić, Sekulović, Žujović, Barović

U 22. kolu, pioniri dočekuju Adriju.

Mlađi pioniri
17.04.2022.

SUTJESKA 11:0 NIKŠIĆ

Nakon trijumfa protiv Ribnice 10:0, mlađi pioniri su tri dana kasnije savladali Nikšić sa još ubjedljivijih 11:0.

Radovan Zečević je postigao četiri gola, Vuk Đurović i Balša Batrićević po dva, dok su po jednom mrežu protivnika pogodili Aleksandar Knežević, Boban Đukanović i Matija Zeković.

14.04. 2022.
Pomoćni teren FK Budućnost, Podgorica

RIBNICA 0:10 SUTJESKA

U prvom od dva ubjedljiva trijumfa tokom prethodne sedmice, naši mlađi pioniri su savladali Ribnicu u gostima 10:0.

Po dva gola postigli su Vuk Đurović, Petar Lukovac, Jovan Mišović i Aleksandar Knežević, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Radovan Zečević i Boban Đukanović.

Pjetlići
16.04.2022.

SUTJESKA 2:1 AS

Pored trijumfa protiv Polet Starsa, pjetlići su za vikend savladali i As 2:1.

Marko Kadić je u 7. minutu pogodio za 1:0, da bi Blažo Đukić u 27. minutu duplirao prednost. Samo minut kasnije, Slavko Popović je postavio konačnih 2:1.

Pjetlići
13.04.2022.
Stadion FK Polet Stars, Nikšić

POLET STARS 0:2 SUTJESKA

Pjetlići su kao i mlađi pioniri odigrali dva meča i ostvarili dva trijumfa. Prvu od dvije pobjede naši dječaci su upisali protiv Polet Starsa rezultatom 2:0.

Petar Nikolić je u donio prednost našoj ekipi u 23. minutu, da bi konačan rezultat postavio rezervista Petar Tomašević u 59. minutu.

Autor: Vasilije Lalović