10.5.2022. 12:04
Rezultati mlađih selekcija - omladinci slavili sa igračem manje

Protekle sedmice su sve naše mlađe selekcije odigrale utakmice u okviru svojih takmičenja.

Omladinci su savladali ekipu Podgorice na domaćem terenu rezultatom 2:1. Kadeti su u susretu sa Titogradom na poluvremenu imali prednost 2:0, ali su na kraju ipak poraženi 3:2.

Pioniri su pretrpjeli poraz od Koma 1:2, dok su mlađi pioniri bili bolji od Podgorice u gostima 4:2. Pjetlići su kao i kadeti imali prednost od dva gola, ali je njihov susret sa Podgoricom na kraju završen bez pobjednika, 2:2.

REZULTATI:

Omladinci
07.05.2022.
Pomoćni teren FK Sutjeska, Nikšić

SUTJESKA 2:1 PODGORICA

U 10. kolu A grupe Omladinske lige, naši momci su dočekali Podgoricu i slavili rezultatom 2:1.

Već u 5. minutu, naša ekipa je imala veliku priliku da dođe do prednosti, ali Grbović nije iskoristio jedanaesterac. Od 18. minuta ostajemo sa igračem manje, kada je Viktor Vujačić dobio drugi žuti karton.

Ipak, u 24. minutu Grbović šalje sjajnu loptu u prostor za Žižića koji se odlično ubacio i sigurnim udarcem pogodio za 1:0. Podgorica dolazi do izjednačenja golom iz penala u 75. minutu, da bi Aleksa Vuković u drugom minutu sudijske nadoknade na asistenciju Međedovića donio pobjedu našoj ekipi.

Igrali su: Peković - Caković (od 76. Međedović), Vujačič V, Papović, Popović, Grbović (od 68. Milić), Žižić, Kecojević (C), Vuković, Đurković P (od 68. Vujačić Č), H. Alharaish (od 82. Bojović)

U narednom kolu, omladince očekuje gostovanje ekipi Iskre.

Kadeti
07.05.2022.

SUTJESKA 2:3 OFK TITOGRAD

Kadeti su u utakmici 10. kola A grupe protiv Titoograda vodili sa 2:0 na poluvremenu, ali su gosti u nastavku uspjeli da dođu do preokreta i slave rezultatom 3:2.

Naši momci su poveli golom Stefana Ćalasana u 26. minutu, da bi četiri minuta kasnije Matija Milinković duplirao prednost.

Ipak, Titograd u drugom poluvremenu dolazi do preokreta na krilima Marka Tadića, koji je postigao het- trik golovima u 55. , 67. i 87. minutu.

Igrali su: Janković - Abazović, Eraković (od 70. Milović), Vukićević, Milinković, Radojević (C), Ćetković (od 81. Jovanović), Perošević (od 56. Rudović), Pićurić, Dubljević M (od 56. Damjanović), Ćalasan

U 11. kolu, kadeti očekuje susret sa ekipom Koma, na gostujućem terenu.

Pioniri
08.05.2022.

SUTJESKA 1:2 KOM

Pioniri su u 24. kolu poraženi od Koma rezultatom 2:1. Dvostruki stirijelac za gostujuću ekipu bio je Aleksa Babović (3', 31'), dok je Matija Nikčević u 59. minutu ublažio poraz naše ekipe.

Meč su počeli: Žugić - Glomazić, Caković, Perović, Sekulović, Musić, Jokanović, Kecojević, Miljanić, Jauković (C), Nikčević

U nastavku su igrali još: Lažetić D, Lukovac, Barović, Tijanić, Žujović

U 25. kolu, pioniri gostuju Podgorici.

Mlađi pioniri
04.05.2022.
DG arena, Podgorica

PODGORICA 2:4 SUTJESKA

Mlađi pioniri su u utakmici 27. kola bili bolji od Podgorice na pomoćnom terenu DG arene, rezultatom 4:2.

Prvi gol za našu ekipu postigao je Petar Lukovac u 29. minutu, da bi nakon toga uslijedio het - trik Radovana Zečevića (38', 57', 70+1').

U narednom kolu, mlađe pionire očekuje još jedno gostovanje, ekipi Ilariona.

Pjetlići
08.05.2022.

SUTJESKA 2:2 PODGORICA

Pjetlići su se kao omladinci i mlađi pioniri sastali sa Podgoricom, vodili rezultatom 2:0, ali na kraju ipak remizirali 2:2.

Marko Kadić je u 16. minutu pogodio za 1:0, da bi Matija Gojković u 28. minutu duplirao prednost. Ipak, gosti su u nastavku golovima Bracanovića i Boškovića došli do izjednačenja.

Pjetlići će do kraja sezone odigrati još dvije utakmice - u srijedu dočekuju Olympico, a zatim za vikend gostuju Komu.

Autor: Vasilije Lalović