26.3.2022. 17:49
Remi u prijateljskom susretu sa Čukaričkim

Naši momci su remizirali 1:1 u prijateljskom susretu protiv Čukaričkog, trećeplasirane ekipe Linglong Tire Super lige Srbije.

Oba gola na stadionu na Banovom brdu viđena su u završnici meča - prvo su Plavi došli do prednosti preko Nikača u 82. minutu, da bi pet minuta kasnije Kadijević postavio konačnih 1:1.

FK Čukarički - FK Sutjeska  1:1 (0:0)

Prijateljska utakmica

Stadion na Banovom brdu, Beograd

0:1 Nikač (as Vučić) 82'
1:1 Kadijević 87'

FK Čukarički: Belić N - Tošić (od 62. Roganović), Kovačević (od 62. Obradović), Stevanović (C) (od 46. Adžić), Ergelaš (od 62. Vrekić), Tanasijević, Čolović (od 46. Miladinović), Spasojević (od 70. Aganspahić), Belić K (od 62. Pavlović), Kovač (od 46. Braunović), Čolić (od 62. Kadijević)

FK Sutjeska: Giljen (C) (od 46. Ličina)- Grivić (od 61. Vlahović), C. Augusto (od 79. Đurković), Matanović (od 65. Mitrović), Drinčić, Bubanja, Marković (od 46. Nikač), Vuković (od 46. Zoćević), Stijepović (od 61. Vučić), Knežević (od 65. Pajović), Jovović (od 75. Milić)

Vrlo sadržajan meč na Banovom brdu u kojem je naša ekipa igrala bez reprezentativaca Dreškovića, Erakovića i  Janjića, kao i Libijca Alharaisha. U drugom poluvremenu su svoje minute upisali i igrači iz omladiskog pogona, Jovan Milić i Nikola Đurković.

Prva ozbiljnija prilika viđena je u 14. minutu - Jovović je dobro povukao kontru i uposlio mladog Vukovića koji šutira sa desetak metara, iskosa sa desne strane, pored gola.

Domaći su uzvratili dva minuta kasnije, kada nakon udarca iz ugla Kovač sa druge stative  šutira preko gola.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu propustili smo u 25. minutu - Jovović je nakon presinga sa Markovićem osvojio loptu, izašao sam ispred iskusnog Belića i pogodio stativu.

Najbolju priliku, do tog trenutka, Čukarički je imao u 64. minutu. Vrekić je uputio centaršut sa desne strane, Roganović uhvatio volej sa 15 metera, lopta završila malo pored gola.

Pet minuta nakon toga, neuspjela ofsajd zamka naše defanzivne linije, Spasojević je ostao usamljen i šutirao sa desetak metara, Ličina fenomenalno odbranio.

Zoćević je u 77. minutu uposlio Nikača koji iz izgledne pozicije šutira pored gola.

U 81. minutu sjajan solo prodor Bubanje, vodio je loptu sedamdesetak metara, prolazio pored protivničkih igrača, ali i on promašuje cijeli gol u situaciji "jedan na jedan" sa golmanom Belićem.

Ipak, nakon dva propuštena "zicera", Plavi dolaze do prednosti u 82. minutu. Odličan pas Vučića u srce šesnaesterca, Nikač se zagradio, izborio za poziciju i pogodio mrežu domaćih.

Samo minut kasnije, naši momci su mogli da riješe sve dileme oko pobjednika, ali je Pajović nakon centaršuta Bubanje udarcem glavom pogodio prečku, na odbijenu naletio Nikač, golman domaćih odbranio.

Kazna za naše promašaje uslijedila je u 87. minutu. Nakon duge lopte, Miladinović je glavom prebacio za Kadijevića koji je prihvatio, oslobodio se čuvara i postavio konačnih 1:1.

Plave naredne subote očekuje nastavak domaćeg šampionata. Naši momci u 27. kolu Telekom 1. CFL gostovaće barskom Mornaru.

Autor: Vasilije Lalović