19.3.2023. 1:16
Remi u Petrovcu pred reprezentativnu pauzu

Naša ekipa je odigrala utakmicu 26. kola crnogorskog šampionata protiv Petrovca na stadionu Mitar Mićo Goliš. Meč je završen bez pobjednika, a krajnji rezultat je bio 1:1.

Meridianbet 1. CFL 26/36

Stadion Mitar Mićo Goliš, Petrovac
Petrovac - Sutjeska  1:1 (0:1)

0:1 Striković 45+3'
1:1 Stijepović 49' (ag)

SUTJESKA: Ličina (C), Bilali, Sahli (od 85' Vučić), Striković (od 76' Nikolić J.) Babić, Krstović (od 76' Pajović), Matanović,  Stijepović, Eraković (od 85' Marković), Grivić, Vuković (od 59' Conraad).
Rezerve: Radović, Marković, Nikolić, Vučić, Fahd-T, Conraad, Đinović, Pajović, Žižić.

PETROVAC: Radošević, Brnović (od 85' Adžović), Malešević, Mendy, Correia Chagas, Babić (od 85' Dubljević), Radenović, Vujović (od 66' Boričić), Zvrko (od 85' Perović), Mikijelj, (od 68' Radinović), Boljević (C).
Rezerve: Jelovac, Adžović, Carević, Emilio Faust, Dubljević, Perović, Boričić, Vojvodić, Radinović.

U prvom poluvremenu gledali smo vrlo ujednačen meč i veliku borbu na sredini terena. Naša ekipa je odličnim taktičkim pristupom igri i kratkim pasovima pokušala da dođe do protivničkog gola.

Prvu opasniju priliku imali smo preko Sahlija, čiji šut u 23. minutu završava preko prečke. Nakon toga prijeti i Petrovac u 26. minutu, ali lopta završava pored gola Plavih. Dva minuta kasnije, još jedna dobra situacija za domaću ekipu. Brnović pokušava iz slobodnog udarca sa oko 20 metara od gola, međutim Ličina odličnom intervencijom spriječava domaću ekipu da dođe do prednosti.

Kada je izgledalo da će se na odmor otići bez golova, u trećem minutu sudijske nadoknade, nakon kornera, Grivić šutira, golman Petrovca kratko odbija loptu, a Vuk Striković postiže pogodak za prednost naših.
Lopta se od prečke gola domaćih odbila u gol, pa se uz pomoć prečke i "golmanske" intervencije rukom jednog igrača Petrovca vratila u polje, a nakon toga ju je Amir Bilali glavnom sproveo u mrežu i potvrdio ono što je mladi crnogorski reprezentativac već uradio.
Ipak, nakon pregledanog snimka, evidentno je da je lopta nakon udarca Strikovića prešla gol liniju.

Međutim, ekipi iz Petrovca nije dugo trebalo da u drugom poluvremenu dođe do izjednačenja. U 49. minutu Mendi prolazi po lijevoj strani, šalje loptu pred gol Plavih, a Stijepović u želji da spriječi siguran pogodak protivničke ekipe, postiže autogol.

Do kraja duela, mreže su mirovale, uprkos velikoj nadmoći naše ekipe. U 61. minutu prijetimo nakon slobodnog udarca Matanovića. Igrao se 69. minut kada je Boričić pokušao sa poludistance, ali njegov šut završava pored gola.

Deset minuta kasnije, Sahli je nakon akcije sa Conraadom bio u dobroj situaciji, no njegov udarac brani Radošević. U 83. minutu Petrovac prijeti, međutim kapiten na današnjem meču Ličina brani.

U 87. minutu Radošević izrasta u junaka meča jer je nakon akcije Stijepovića i Conraada odbranio šut holandskog internacionalca sa desetak metara.

Poslednja prilika na meču viđena je u prvom minutu sudijske nadoknade kada je dosuđen slobodan udarac za naše fudbalere, ipak lopta nakon šuta Bilalija završava tik pored gola domaćeg sastava.

Sada sledi dvonedeljni odmor zbog reprezentativne pauze. Sledeća utakmica naše ekipe zakazana je za 1. april. Protivnik će biti Arsenal iz Tivta, a meč se igra na našem stadionu.