28.4.2018. 18:43
Remi sa Zetom Kraj Bistrice

U 31. kolu Telekom 1. CFL, danas je “kraj Bistrice” odigran derbi kola između novog šampiona i ekipe Zete koji je završen neriješenim rezultatom 1:1.

FK Sutjeska – FK Zeta 1:1 (1:0)

Stadion kraj Bistrice
Broj gledalaca: 700

Sudija: Nikola Vođević
Pomoćnici: Milutin Đukić i Nikola Razić

35’ - Milutin Osmajić
77’ – Igor Vujačić

Naša ekipa počela je utakmicu u sledećem sastavu: Giljen (C), Stijepović, Nedić, Mi. Vučić, Ma. Vučić, Lončar, Vujović, Janković, Osmajić, Ivanović i Merdović. Igrali su još: Ličina, Marušić i Radulović.

FK Zeta: Spasojević, Ceklić, Cavnić, Vujačić (C), Rogošić, Adžović, Milojko, Knežević, Lulgjuraj, Stevanović i Krstović. Igrali su još: Vukčević, Jovanović i Pešukić.

U veoma kvalitetnoj i uzbudljivoj fudbalskoj predstavi, viđen je veliki broj prilika na obje strane.

Već u 2. minutu, pokušao je Lulgjuraj, ali je njegov udarac izblokirao Lončar.
Samo dva minuta kasnije, Stevanović se nakon odličnog solo prodora našao u zicer poziciji, ali je Giljen fenomenalno zaustavio njegov šut i poslao loptu u korner.

U 10. minutu, nova prilika za goste, Adžović je uposlio Lulgjuraja, ali je ovaj nespretno reagovao.

Miloš Vučić je u 13. minutu iz prekida pokušao da ugozi gol gostiju, ali je golman Spasojević lako zaustavio njegov udarac.

Igrao se 26. minut kada je Miloš Vučić centrirao za Ivanovića koji je loptu poslao preko gola Spasojevića.

Samo tri minuta kasnije, polukontra plavih - Janković je odlično uposlio Osmajića, čiji je šut zaustavio čuvar mreže gostiju.

Ipak u 35. minutu, nakon sjajne asistencije Merdovića, mladi Osmajić je uz dosta sreće uspio da savlada Spasojevića i tako “upiše” svoj drugi gol u seniorskom dresu.

Na samom startu drugog dijela, gosti su mogli do gola, nakon asistencije Adžovića za Krstovića, koji je sa ivice šesnaesterca topovski “gađao”, ali je Vladan Giljen maestralno intervenisao i poslao loptu u korner.
Prilikom pomenute intervencije, naš kapiten je povrijedio ruku, pa je morao da napusti igru.

U 57. minutu Krstović je još jednom mogao do gola, ali je njegov udarac glavom završio tik pored stative.

Igrao se 64.minut, kada je Lulgjuraj pokušao glavom, ali je rezervni golman plavih Ličina bio na visini zadatka.

Nakon ubacivanja Pešukića, kapiten gostiju Vujačić je u 77. minutu poravnao rezultat.

Samo minut kasnije, Ivanović je šutirao preko gola.

U samom finišu meča, Marušić je mogao do “prvijenca” u seniorskom dresu, kada je plasirao loptu sa ivice šesnaesterca. Golman Spasojević je dobro anticipirao i paradom zaustavio njegov udarac.

Gosti su u sudijskoj nadoknadi mogli do pobjede - Krstović je bio umalo neprecizan.

Na kraju, možda i zaslužena podjela bodova. Izabranici Nikole Rakojevića, koji su sačuvali 22 boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Budućnost (0:0 protiv Grbljan) u narednom kolu, koje se igra u subotu 5. maja gostuju ekipi Mladosti na Starom Aerodromu.

Autor: Boris Kankaraš