21.5.2022. 0:33
Remi sa Petrovcem na poslednjem gostovanju u sezoni

Plavi su remizirali sa Petrovcem 1:1, na poslednjem gostovanju u sezoni.

Domaći su poveli preko Bašića u 27. minutu, da bi Danijel Nikolić u 82. svojim prvim golom u seniorskoj konkurenciji postavio konačan rezultat.

Na večerašnjem susretu, mrežu Plavih je čuvao debitant Radoš Dubljević.

OFK Petrovac - FK Sutjeska 1:1 (1:0)

Stadion Mitar Mićo Goliš, Petrovac

Telekom 1. CFL R35/36

1:0 Bašić 27'
1:1 Nikolić (as Jovović) 82'

OFK Petrovac: Radulović - Vuković (od 63. Gazivoda), Živanović, Boričić, Bašić (od 66. Mugoša), Zvrko, Vojvodić (od 66. Milić), Ivanović (od 90. Stešević), Tachibana (od 90. Dragićević), Marković (C), Mikijelj

Rezerve: Joksimović, Mugoša, Gazivoda, Milić, Stešević, Dragićević, Bumbar, Savović, Medigović

FK Sutjeska: Dubljević R - Grivić, Drinčić, Zoćević (od 80. Bojović), Dubljević B (od 73. Đurković), Bubanja, Vuković (od 73. Milić), Stijepović(C), Z. Alharaish (od 63. Nikolić), Knežević (od 46. Pajović), Jovović

Rezerve: Radović, Janjić, Pajović, Milić, Vlahović, Đurković, Nikolić, Bojović Mat, Marković

Prvu ozbiljniju priliku naša ekipa je imala u 12. minutu, kada je Knežević sa ivice šesnaesterca šutirao pravo u Radulovića.

Nakon toga su uslijedila dva pokušaja Alharaiša sa distance, ali je lopta oba puta završila preko gola.

Petrovac dolazi do prednosti u 27. minutu. Odličan centaršut Zvrka sa desne strane, usamljeni Bašić pogađa mrežu sa pet metara.

U 32. minutu Jovović nakon kombinacije sa Stijepovićem pronalazi Kneževića koji šutira preko gola iz srca šesnaesterca.

I u završnici prvog poluvremena, naši momci su propustili veliku priliku da dođu do izjednačenja. Knežević je uposlio Jovovića, ali naš reprezentativac nije baš najbolje zahvatio loptu iz dobre pozicije.

U drugom poluvremenu priliku su dobili i igrači iz omladinskog pogona: Danijel Nikolić, Nikola Đurković, Jovan Milić i Matija Bojović.

Petrovac je prvi zaprijetio u natavku meča, ali Dubljević dobro zaustavlja udarac Boričića u 55. minutu.

U 75. minutu najbolja šansa da dođemo do izjednačenja. Đurković je poslao odličnu loptu u prostor za Pajovića koji je izašao sam ispred Radulovića, ali šutirao pored gola.

Plavi dolaze do izjednačenja u 82. minutu. Jovović nakon prodora šalje loptu u prostor, Danijel Nikolić odlično prati i svojim prvim golom u seniorskoj konkurenciji postavlja konačnih 1:1.

Naša ekipa će u poslednjem kolu dočekati Mornar na stadionu kraj Bistrice u utorak, proslaviti šampionsku titulu i podići pehar namijenjen najboljoj ekipi u Telekom 1. CFL za sezonu 2021/2022.

Autor: Vasilije Lalović