17.10.2022. 11:18
Remi sa Mornarom - izmakla pobjeda za povratak na prvo mjesto

U poslednjoj utakmici 12. kola Meridianbet 1. CFL, Plavi su na stadionu kraj Bistrice remizirali sa Mornarom 1:1 i na taj način propustili priliku da se vrate na prvo mjesto na tabeli.

Naša ekipa je povela u 58. minutu preko Konrada koji je pogodio sa bijele tačke, da bi Ljutica u 81. postigao gol i postavio konačan rezultat.

Sutjeska - Mornar  1:1 (0:0)

Meridianbet 1. CFL

Stadion kraj Bistrice, Nikšić

1:0 Conraad (P) 59'
1:1 Ljutica 81'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Krstović, Conraad, Matanović (od 65. Sahli), Eraković, Tučević (od 83. Kalezić), Vlahović, Drinčić, Vuković (od 83. Đinović), Stijepović, Babić

Rezerve: Ličina, Rudović, Pajović, Đinović, Milić, Bojović, Kalezić, Sahli, Aničić

FK Mornar: Popović - Stevanović, Sekulović, Lambulić (od 60. Ćetković), Grbić, Škrijelj (od 60. Kajević), Guzina (od 68. Raičević), Ljutica, Poček (od 68. Jovanović), Seratlić (C) (od 73. Vukčević), Smiljanić

Rezerve: Vukčević, Ćetković, Jovanović, Marković, Cvijović, Maraš, Kajević, Raičević, Nikolić

Prvi pokušaj na meču viđen je u 7. minutu kada Popović bez većih problema brani udarac Tučevića.

Sredinom prvog poluvremena tri pokušaja naših igrača sa distance. Prvo je u 21. minutu Babić oprobao udarac, da bi nakon njega Matanović u 23. i 25. šutirao pored, a zatim i preko gola.

U 36. minutu dobar kontranapad naše ekipe, ali je Vuković oklijevao u završnici.

Kada je riječ o napadačkim akcijama Mornara u prvom poluvremenu, gosti su uputili samo jedan udarac van okvira gola, pa nije bilo previše posla za našeg kapitena Giljena.

Na početku drugog poluvremena, već u prvom napadu Matanović pronalazi Konrada koji šutira iskosa sa desne strane i pogađa prečku.

Na isteku 57. minuta Vlahović šalje oštru loptu u kazneni prostor gostiju, Konrad nakon duela sa defanzivcem Mornara ostaje na zemlji, a sudija Dabanović pokazuje na bijelu tačku.

Upravo je Konrad uzeo loptu, sigurno izveo penal i donio prednost našoj ekipi u 59. minutu.

Dvanaest minuta nakon vodećeg gola, Konrad lijepom loptom u prostor pronalazi rezervistu Sahlija koji šutira, golman Popović brani rukom izvan granica šesnaesterca i za to bez previše dileme dobija direktan crveni karton.

Ipak, bez obzira na činjenicu da su meč završili sa igračem manje, gosti su 81. minutu uspjeli da dođu do izjednačenja.

Grbić je nakon slobodnog udarca uputio centaršut sa desne strane, a mladi Ljutica se najbolje snašao na drugoj stativi i postavio konačnih 1:1.

U narednom kolu nas očekuje susret sa Iskrom, na gostujućem terenu.