23.7.2022. 22:32
Remi sa Jedinstvom na otvaranju nove sezone

Plavi su remizirali rezultatom 1:1 na gostovanju Jedinstvu, na otvaranju nove sezone u okviru Meridianbet 1. CFL.

Naši momci su došli do prednosti u 33. minutu golom Krstovića, koji je postigao svoj prvijenac u dresu Plavih.

Deset minuta nakon toga, Idrizović je sigurno izveo udarac sa bijele tačke za, ipostaviće se, konačnih 1:1.

Jedinstvo - Sutjeska 1:1 (1:1)

Meridianbet 1.CFL

Gradski stadion, Bijelo Polje

0:1 Krstović (as Tučević) 33'
1:1 Idrizović (P) 43'

FK Jedinstvo: Joksimović - Dulović (C), Đorđević, Hajrović (od 66. Mrđa), Mušović (od 66. Korać), Idrizović (od 77. Bugarin), Cvijović Đ, Bojić (od 57. Vlaović), Krulanović, Dacić, Šćepanović

Rezerve: Kolić Š, Korać, Bugarin, Cvijović N, Balić, Kolić D, Vlaović, Banda, Mrđa

FK Sutjeska: Giljen (C) - Krstović, Conraad (od 58. Striković), Matanović, Tučević (od 74. Fahd-T), Vlahović, Drinčić, Đinović (od 63. Stijepović), Vuković (od 58. Nenov), Babić, Z.Alharaish (od 63. Eraković)

Rezerve: Ličina, Rudović, Striković, Eraković, Đurković, Stijepović, Kalezić, Nenov, Fahd-T

Naši momci su prvi put zaprijetili u 10. minutu kada je Vuković nakon centaršuta Alharaiša šutirao glavom preko gola.

Ipak, prava ubuđenja su uslijedila u drugom dijelu prvog poluvremena.

U 29. minutu smo proputili veliku priliku da dođemo do prednosti - centaršut Alharaiša iz kornera, Krstović ostaje sam na drugoj stativi ali ne zahvata baš najbolje loptu glavom.

Minut nakon toga, Konrad je oboren u kaznenom prostoru domaćih, sudija Vujisić pokazuje na bijelu tačku.

Penal je izveo naš defanzivac Drinčić, a Joksimović prozreo njegovu namjeru i izvanrednom odbranom odbio loptu u korner.

Upravo iz toga kornera naša ekipa dolazi do prednosti. Tučević je centrirao, Krstović šutirao glavom, a lopta na putu do gola pogodila Šćepanovića i prevarila mladog Joksimovića.

Do tog trenutka bezopasno Jedinstvo dolazi do izjednačenja u 43. minutu. Idrizović je sigurno izveo udarac sa bijele tačke, prethodno je Alharaiš oborio Đorđevića u našem šesnaestercu.

Mogli su naši momci još jednom da dođu do prednosti pred odlazak na odmor - Konrad je lijepo uposlio Tučevića koji šutira iz prve, ali dobro raspoloženi golman domaćih još jednom odlično brani.

U drugom vremenu smo takođe imali veliki posjed lopte i terensku inicijativu, kako se primicao kraj utakmice sve više se stezao obruč oko gola domaćih, ali je na kraju ipak rezultat ostao nepromijenjen.

Najbolje prilike propustili smo preko Tučevića u 52. i Nenova u 76. minutu.

Našu ekipu već u utorak očekuje put na Farska Ostrva, a u srijedu će se sastati sa Klaksvikom u revanšu drugog kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija.