9.3.2023. 10:54
Remi sa Dečićem kraj Bistrice

Plavi su kraj Bistrice remizirali sa Dečićem rezultatom 1:1 u derbiju 24. kola Meridianbet 1. CFL.

Oba gola su viđena u završnici meča - prvo je naša ekipa došla do prednosti golom Sahlija nakon asistencije Vukovića u 78. minutu, da bi Draško Božović osam minuta kasnije postavio konačnih 1:1.

Meridianbet 1. CFL 24/36

Stadion kraj Bistrice, Nikšić

Sutjeska - Dečić 1:1 (0:0)

1:0 Sahli 78' (as Vuković)

1:1 Božović 86'

Sutjeska: Giljen (C) (46' Ličina) - Pajović, Krstović, Conraad (88' Marković), Matanović, Striković (70' Vuković), Eraković (88' Vučić), Stijepović, Živković (70' Sahli), Bilali, Babić

Rezerve: Ličina, Žižić, Vlahović, Đurković, Vučić, Marković, Vuković, Damjanović, Sahli

Dečić: Marković Du. - Gjelaj, Šofranac, Božović, Cmiljanić (72' Pešukić), Bajović (63' Marković Da.), Ujkaj, Šarkić, Dresaj (C), Tući (63' Lulgjuraj), Camaj (90+2' Marušić)

Rezerve: Velimirović, Marković, Lulgjuraj, Stanišić, Jovanović, Adžović, Pešukić, Marušić, Vušurović

Tvrd početak utakmice, nije bilo velikih uzbuđenja i prilika za gol sve do 23. minuta kada je Božović šutirao iz slobodnog udarca, lopta na putu do gola pogodila Conraada, promijenila putanju i malo je nedostajalo da prevari našeg kapitena Giljena.

Naši momci su prvu priliku imali u 31. minutu - Matanović je izveo korner sa desne strane, a Krstović šutirao glavom preko gola.

Uslijedila su dva pokušaja Matanovića sa ivice šesnaesterca u 32. i 43. minutu, Marković je oba puta uspio da odbrani.

Do kraja prvog poluvremena, prilike su imali još Stijepović na jednoj i Camaj na drugog strani, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Pred start drugog dijela igre, između stativa je stao Ličina i preuzeo kapitensku traku od Giljena, koji je napustio teren zbog povrede ruke.

U drugom poluvremenu mnogo bolje izdanje naše ekipe.

Već u 55. minutu Striković nakon lijepih driblinga po lijevoj strani šutira iz dobre pozicije, lopta završava preko gola.

Samo minut kasnije, dobar udarac Matanovića sa ivice šesnaesterca, golman gostiju je bio još jednom na visini zadatka.

U 59. minutu je Pajović uposlio Conraada, najbolji strijelac Meridanbet 1. CFL šutira pod prečku sa 7,8 metara udaljenosti, Marković uz dosta napora odbija u korner.

Plavi dolaze do prednosti u 78. minutu - bio je to sjajan kontranapad u kojem su učestvovali samo rezervisti.

Ličina je fenomenalno rukom pronašao Vukovića na sredini terena, mladi reprezentativac Crne Gore je povukao i pravovremeno uposlio Sahlija koji rutinski  šalje loptu iza leđa Markovića i još jednom postiže gol protiv Dečića.

Nakon vodećeg gola naša ekipa je kontrolisala dešavanja na terenu, utisak je bio da ćemo rutinski sačuvati prednost i osvojiti tri boda, ali do tog trenutka bezopasni Dečić u drugom poluvremenu ipak dolazi do izjednačenja.

Igrao se 86. minut kada je Ljuljđuraj nakon prodora po lijevoj strani uputio centaršut, Pešukić sa druge stative odložio loptu do Božovića kojem nije bilo teško da zatrese mrežu i postavi konačnih 1:1.

U narednom kolu nas očekuje gostovanje Rudaru. Utakmica pod Golubinjom zakazana je za nedjelju.